X LMF

У 2024 році конференція пройде 16—18 травня. Фокусна тема ювілейної події: «Мова для порозуміння: шукати сенси в поляризованому світі». Локація — одне з укриттів Львова.

Із 2013 року LMF є найбільшою конференцією про медіа і для медійників у Східній і Центральній Європі. Її проводить ГО «Львівський медіафорум». Торік організатори змінили формат і зосередились на проблемах, розв’язання яких критично важливе для міжнародної підтримки України в час великої війни. 

«Час, коли гострота новин про російську агресію забезпечувала солідарність світу з Україною, минув. Тепер, аби бути почутими й отримувати підтримку, ми повинні на рівних вливатись у світову спільноту, пояснювати себе й розуміти інших», — говорить керівниця Львівського медіафоруму Ольга Мирович. 

Аудиторія конференції

На Х LMF ми шукатимемо спільну мову й визначатимемо роль, яку в цих пошуках відіграють медіа, громадянське суспільство, міжнародні організації, національні органи влади, дипломати та інші учасники процесу.

Конференція буде цікавою насамперед: 

  1. Міжнародним фондам, гуманітарним і медійним організаціям.
  2. Міжнародним організаціям, які розслідують воєнні злочини.
  3. Аналітикам й аналітичним центрам, які працюють з темами пропаганди, дезінформації, медіа, наративами загалом — і з Україною зокрема.
  4. Журналістам і редакторам українських й іноземних медіа:
  • суспільно-політичних видань;
  • нішевих медіа про медіа;
  • спеціалізованих медіа про політику, геополітику, суспільство, історію.

Якою буде програма конференції

Програму X LMF формують два потоки: Common Language і Common Sense. Протягом трьох днів спікери й учасники разом шукатимуть спільну мову й визначатимуть роль, яку в цих пошуках відіграють медіа, громадянське суспільство, міжнародні організації, національні органи влади, дипломати та інші учасники процесу. На учасників й учасниць чекають воркшопи, дискусії, публічні інтерв’ю, презентації і майстер-класи. Робоча мова — англійська (із синхронним перекладом українською).

Повну програму можна переглянути за посиланням.

Ключовими спікерками програми X LMF стануть: 

Олександра Матвійчук — лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, голова Центру громадянських свобод, юристка-правозахисниця. 

Ґаятрі Чакраворті Співак — американська літературознавиця і філософиня, професорка Колумбійського університету. Співтворчиня теорії постколоніалізму, фокусується зокрема на ролі жінки в постколоніальному дискурсі. 

Крім того, серед спікерів ювілейної конференції: британський письменник, журналіст і військовий кореспондент Дейвід Патрикаракос; британський нейрохірург Генрі Марш; професор європейських студій Оксфордського університету Тімоті Ґартон Еш; CEO Superhumans Center Ольга Руднєва; Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець; журналістка, документалістка, засновниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу, співзасновниця The Reckoning Project Наталія Гуменюк та інші.

Як долучитись до X LMF

«Ми не продаємо квитків на цьогорічну конференцію — вхід буде безкоштовним, — кажуть організатори. — Але ми заохочуємо гостей X LMF зробити внесок у нашу роботу, щоб ми й надалі допомагали українським журналістам і медіа».

Львівський медіафорум запропонує всім гостям конференції Х LMF зробити пожертву на розвиток постійної програми психологічної підтримки медіа. Більше про це читайте тут.

Якщо ви хочете стати учасником / учасницею ювілейної конференції, заповніть форму

Звертаємо увагу, що через формат ми вимушені обмежити кількість гостей. Реєстрація не гарантує відбір до участі в X LMF. Ви отримаєте відповідь на електронну пошту протягом 10 робочих днів із моменту подання. Організатори залишають за собою право не надавати пояснень щодо результатів відбору.

Якщо у вас є запитання або пропозиції щодо конференції, пишіть на info@lvivmediaforum.com.