IX LMF

LMF — друга за масштабом медійна конференція в Європі, що об’єднує медіафахівців з усього світу. Подію у 2013 році у Львові заснувала команда громадської організації «Львівський медіафорум».

У 2023 році конференція LMF пройшла 25-27 травня. Подія відбулася наживо (з онлайн-трансляцією) в укритті львівського бізнес-центру Lviv Tech City. 

<i>Фото: Оленка Одлежук</i>
Фото: Оленка Одлежук

Ми ставили перед LMF 2023 завдання:

  • посилити міжнародну солідарність з Україною; 
  • протидіяти токсичним наративам про Україну, які поширюються у світовому інформаційному просторі; 
  • осмислити досвід медійного висвітлення війни та його місце в українських і світових медіа; 
  • сприяти тому, аби українська точка зору була донесена до аудиторії медіа в усьому світі; 
  • допомогти стейкголдерам поділитися баченням людиноцентричного відновлення України. 

Фокусна тема LMF 2023

У 1989 році здавалось, що диктатура, мілітаризм та економічний занепад у Європі залишились у минулому. Проте нині світова «вісь зла» міцніє, а західна цивілізація знову в передчутті великої війни — війни за право демократії існувати й бути собою. І медіа є не лише літописцями, а й секундантами в цій війні, яку майбутнє веде із минулим, цивілізація — із новітнім варварством, а життя — зі смертю.

Знаючи, як цивілізації занепадають, організаторам було важливо зрозуміти: як вони виживають? Якою мірою ми відповідальні за те, щоб демократичний світ залишився собою? Відповіді на такі питання спільно шукали під час IX LMF.

Спікери й учасники LMF 2023

Робоча мова конференції — англійська (із синхронним перекладом українською). 

LMF 2023 відвідали 469 людей з України та 17 інших країн: Білорусі, Латвії, Грузії, Казахстану, Польщі, Словаччини, Угорщини, Німеччини, Франції, Чехії, Великої Британії, США, Канади, Швейцарії, Молдови, Нової Зеландії і Данії. 

Серед учасників LMF 2023 були: 

  • медійники;
  • політики й дипломати;
  • представники міжнародних і українських неурядових організацій;
  • громадські діячі й правозахисники;
  • дослідники;
  • представники бізнесу й інші. 

Спікерами LMF 2023 були представники Financial Times, CNN, Radio Free Europe/Radio Liberty, France 24, The Reckoning Project, Libération та інших міжнародних медіа й організацій. Із 50 спікерів і спікерок конференції 29 були з України (Любов Галан, Євген Глібовицький, Любов Цибульська, Володимир Єрмоленко, Павло Клімкін, Анастасія Станко, Борис Давиденко та інші), 21 — з інших країн (Давід Стулік, Пітер Померанцев, Петер Креко, Рон Хавів, Сабра Айрес та інші).

Модератором конференції був німецький політолог, засновник і директор European Resilience Initiative Center Сергій Сумлєнний. 

Хедлайнерками LMF 2023 стали Джанін ді Джованні й Оксана Забужко.

Джанін ді Джованні — письменниця, військова кореспондентка, ексдослідниця Єльського університету. 

<i>Фото: Оленка Одлежук</i>
Фото: Оленка Одлежук

Впродовж 30 років вона працювала на 19 конфліктах і війнах на Балканах, Близькому Сході та в Африці, серед іншого висвітлювала боснійський і руандійський геноциди. Її професійний інтерес — досвід цивільних та дотримання прав людини. Нині Джанін вивчає патерни нападів на мирних жителів у путінських війнах і керує The Reckoning Project, що фіксує воєнні злочини в Україні. 

Дивіться повний запис виступу Джанін ді Джованні тут.

Оксана Забужко — письменниця, поетка, есеїстка.

Після проголошення незалежності, у 1990-х, Оксана Забужко викладала україністику в Пенсильванському, Пітсбурзькому університетах та Гарварді. Наступні поворотні моменти історії України вона зустріла як дослідниця теми національної ідентичності, письменниця і громадська діячка.

<i>Фото: Оленка Одлежук</i>
Фото: Оленка Одлежук

У 2022 році Оксана Забужко опублікувала есей «Найдовша подорож», що розклав для західної аудиторії по поличках мотиви і глибину російсько-української війни. При чому, як тієї, що точиться зараз, так і більшого, 300-літнього світоглядного протистояння.

Дивіться повний запис виступу Оксани Забужко тут.

Висвітлення у медіа

Генеральним інформаційним партнером LMF 2023 стало Суспільне Мовлення, яке зняло й продемонструвало у всеукраїнському ефірі та на онлайн-платформах низку сюжетів про подію та інтерв’ю з її учасниками.

Серед інформаційних партнерів: The Ukrainians Media, медіагрупа «Накипіло», «Радіо Свобода», Euromaidan Press та низка українських і міжнародних організацій (Prague Civil Society Centre, Press Club Belarus, DW Akademie тощо). 

За межами України про конференцію розповідали Dwutygodnik, Agencia EFE, Infobae, La Prensa Latina Media, ddb24.pl, The Fix, «Белсат», Baltics News та інші.

Контент за підсумками конференції

Команда конференції зробила відеозаписи усіх панелей українською та англійською. Їх можна переглянути за лінком

Крім того, радимо ознайомитись із матеріалами про конференцію та її спікерів. 

Публічні відгуки

  • Петер Креко, угорський політолог і експерт із дезінформації: “It was an absolute honor to participate at the Lviv Media Forum at a roundtable with very good experts. It was a brilliant event, with a lot of wonderful people in a supercool city”.
<i>Фото: Оленка Одлежук</i>
Фото: Оленка Одлежук
  • Франціска Дейвіс, дослідниця історії Центральної і Східної Європи: “It was such an honour. This was not only the best-organized conference I have ever been to, but also the coolest”.
<i>Фото: Оленка Одлежук</i>
Фото: Оленка Одлежук
  • Ботакоз Касимбекова, докторка історії з Базельського університету: “Lviv Media Forum 2023 was the most inspiring, moving and thought-provoking conference in my life. Learning from Ukrainian analysts who are also heroes and from war correspondents who speak through tears was a true honor and privilege”.
<i>Фото: Оленка Одлежук</i>
Фото: Оленка Одлежук

Донори й партнери

IX LMF організувала команда ГО «Львівський медіафорум».

<i>Фото: Оленка Одлежук</i>
Фото: Оленка Одлежук

Дякуємо за підтримку події: Національному фонду на підтримку демократії, Фонду розвитку ЗМІ  Посольства США в Україні, Агентству США з міжнародного розвитку, організації «Інтерньюз» та «Медійній програмі в Україні», Міжнародному фонду «Відродження», Німецькому Фонду Маршалла Сполучених Штатів, ЮНЕСКО та народу Японії.

Програмні партнери: Лабораторія журналістики суспільного інтересу, Фундація «Здорові рішення для відкритого суспільства», The European Resilience Initiative Center.

Генеральний інформаційний партнер: Суспільне Мовлення.

Інформаційні партнери: The Ukrainians Media, медіагрупа «Накипіло», Prague Civil Society Centre, Press Club Belarus, DW Akademie, IMS (International Media Support), Global Forum for Media Development, Радіо Свобода, Український ПЕН та Euromaidan Press.

Культурна програма організована за підтримки Українського Інституту та Ukrainer. Дякуємо за сприяння Львівській міській раді. Логістичний партнер: Bolt.

X LMF

LMF 2024 відбудеться 16-18 травня. З усіх питань щодо організації конференції й коментарів для медіа ви можете звертатися на пошту info@lvivmediaforum.com