Фокусна тема X LMF

«Мова для порозуміння: шукати сенси в поляризованому світі» — фокусна тема ювілейної конференції LMF, яка пройде у Львові 16—18 травня 2024 року.

Із 2013 року LMF є найбільшою конференцією про медіа і для медійників у Східній і Центральній Європі. Торік ми змінили формат і зосередились на проблемах, розв’язання яких критично важливе для міжнародної підтримки України в час великої війни.

Цивілізований світ загрозливо поляризується й занурюється у внутрішній розбрат саме тоді, коли найбільше потребує солідарності й поєднання зусиль. Баланс повоєнного світового порядку порушений: у регіонах, де держави не воювали між собою пів століття, знов виникають прецеденти і загрози загарбницької війни. У 2024 році в понад 80 країнах відбудуться вибори, що неминуче призведе до зростання конфліктності й розділення в суспільстві. Дедалі частіше на виборах у демократичних країнах перемагають радикальні популісти, ладні відмовитись від плодів десятиліть інтеграційних процесів.

Ми знаємо, кому вигідні ці явища, і знаємо, чим це загрожує: сьогодні — Україні, Тайваню чи Гаяні, завтра — іншим країнам, які помилково вважають себе захищеними.

Ми віримо, що порозуміння можливе, бо ми говоримо про одне, просто різними словами.

«Час, коли гострота новин про російську агресію забезпечувала солідарність світу з Україною, минув. Тепер, аби бути почутими й отримувати підтримку, ми повинні на рівних вливатись у світову спільноту, пояснювати себе й розуміти інших», — говорить керівниця Львівського медіафоруму Ольга Мирович. 

На Х LMF ми шукатимемо спільну мову й визначатимемо роль, яку в цих пошуках відіграють медіа, громадянське суспільство, міжнародні організації, національні органи влади, дипломати та інші учасники процесу.

Відкриття реєстрації незабаром. Стежте за нашими сторінками у соцмережах.