Пів мільйона для Херсона: звітуємо про збір і дякуємо всім, хто долучився

В кінці 2022 року ми вирішили допомогти херсонській філії Суспільного — зібрати мільйон гривень, аби колеги зі звільненого міста могли купити собі найнеобхіднішу техніку. Задумка вдалася наполовину: Львівський медіафорум зібрав і передав на потреби «Суспільного. Херсон» 515 тисяч гривень.  

Коли росіяни прийшли в Херсон, вони захопили офіс філії Суспільного, розікрали і практично знищили його. Попри це, медійники працювали: журналісти в окупації, ризикуючи життям, збирали та передавали матеріали, а їхні колеги в евакуації перетворювали їх на статті та новини.

Після звільнення в листопаді 2022 року команда повернулась і відтоді працює під щоденними обстрілами: розповідає про події в регіоні й допомагає правоохоронцям фіксувати злочини росіян.

Аби допомогти колегам, ми запустили сайт suspilne.lvivmediaforum.com із історіями журналістів херсонського Суспільного і відкрили збір пожертв на найнеобхідніші для них речі — ноутбуки, камери, смартфони, іншу студійну техніку тощо.

Збирали креативно — провели разом із «Останньою барикадою» розмову про минуле й майбутнє херсонської кухні; запросили львівських медійників на благодійну вечірку, де коктейлі робив легендарний журналіст і кулінарний маркетолог Всеволод Поліщук; співпрацювали з ютуберами, лідерами думок і популярними виконавцями.

Зібрати очікуваний мільйон гривень не вдалося. Що ж, так буває, особливо зараз, коли більшість українців обирає в першу чергу підтримувати сили оборони. Але й пів мільйона це дуже добре, коли вони можуть принести колегам реальну користь. Зокрема за гроші, які ми з вами зібрали, херсонські журналісти купили шість потужних ноутбуків і знімальну техніку. На цих ноутбуках режисери монтажу і працівники діджитал-платформи якісно монтують оперативне відео для новин і ютуб-каналу.

«Відео про щоденні обстріли міста монтуються саме на цих пристроях, — розповіли нам у філії. — Також на них було змонтоване відео про викладачку філософії, яке набрало 1,3 мільйона переглядів; про голову ОСББ, яка пережила окупацію й далі працює у звільненому Херсоні, — понад мільйон переглядів; про відновлення фермерського господарства у селі Солдатському — 227 тисяч переглядів».

Дякуємо всім, хто доклався до цього збору й допомагав поширювати його. Будь ласка, не припиняйте підтримувати Суспільне й інші якісні і відповідальні українські медіа. Також дякуємо колегам із Херсона, які тримаються і роблять свою роботу на лінії фронту.