ЛМФ Підтримка мережі журналістів
У межах цього проєкту у 2022 році команда Львівського медіафоруму працювала над двома напрямками: «Українською мережею з протидії дезінформації» та інформаційним центром для переміщених журналістів / журналісток (Lviv Media Hub).
Українська мережа з протидії дезінформації
Проєкт мав на меті надати інституційну та фінансову підтримку для 10 українських редакцій та посилити їхню спроможність продукувати якісний контент для ефективної протидії дезінформації в українському інформаційному полі.
Тематичний фокус проєкту: історії війни — люди війни — наслідки війни — втрати війни — герої війни — правда війни — майбутнє після війни. Участь у мережі також включала покращення технічних можливостей ЗМІ для протистояння кібератакам та успішної роботи на різних платформах соціальних медіа та в месенджерах.
Учасниками мережі стали 10 українських регіональних редакцій: Zaхid.net (Львів), Сайт соціальних новин «Перший» (Луцьк), КУРС (Івано-Франківськ), VeЖа (Вінниця), Житомир.info (Житомир), Перший Криворізький (Кривий Ріг), 061 (Запоріжжя), Шпальта (Чернівці), Четверта влада (Рівне), Varosh (Ужгород).
Для створення контенту редакції співпрацювали з фаховими менторами та менторками:
- Ігорем Балинським — медіаекспертом, співзасновником видавництва «Човен» та школи журналістики УКУ, координатором Центру комунікаційних досліджень і аналітики Networks;
- Зоєю Красовською — дослідницею медіа, аналітикинею ГО Львівський медіафорум;
- Анною Гін — журналісткою та письменницею. Як публіцистка регулярно співпрацює з різними редакціями України.
Протягом березня-вересня 2022 року редакції напрацювали й опублікували 240 матеріалів. Загальне охоплення проєкту становить понад 10 000 000.
Професійні відзнаки проєкту
Матеріал, який сайт соціальних новин «Перший» створював у межах проєкту, отримав спецприз «Найкращий репортаж у локальному медіа» конкурсу професійної журналістики «Честь професії». Мова про «"Нам один шлях – в ліс". Репортаж із волинських сіл, де через городи – Білорусь» (Віта Сахнік, Людмила Герасимюк).
Крім того, ще три редакції-учасниці проєкту в межах конкурсу «Честь професії» стали:
- Фіналістами спецпризу «Найкраще інтерв’ю в локальному медіа» — «Три тижні у пеклі Маріуполя. Розповідь лікаря, який вирвався звідти» (Сахнік Віталія, Герасимюк Людмила), сайт соціальних новин «Перший»;
- Переможцями спецпризу «Найкраще інтерв’ю в локальному медіа» — «"Або ти кидаєшся на амбразуру, або пробуєш пристосуватись". Як живе Херсонщина під окупацією» (Олександра Бодняк) Zaxid.Net;
- Переможцями спецпризу «Найкраще розслідування у локальному медіа» — «Чорна скринька: чому пацієнти у Рівному платять за операції» (Антоніна Торбіч, Hanna Hinochick та Vlad Martynchuk) Четверта влада, Суспільне Рівне.
Проєкт є розширенням Західноукраїнської мережі з протидії дезінформації, що почала діяти в серпні 2021 року в складі 4 медіа з Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Львівської областей (КУРС, Шпальта, Varosh, Zaxid.net).
Інформаційний центр для журналістів та журналісток, які були вимушені покинути свої домівки
Проєкт передбачав створення у Львові центру для журналістів, які шукають будь-якої допомоги. Lviv Media Hub став надійним притулком для медіапрофесіоналів, які переїхали до Львова. У результаті Львівський медіафорум протягом березня-червня 2022 року зміг забезпечити тимчасове житло для кількох десятків людей на час пошуку довгострокових варіантів.
У подальшому Lviv Media Hub слугуватиме робочим місцем для журналістів та журналісток. Більше про простір читайте тут.
Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтесь до координаторки проєкту: havryliv@lvivmediaforum.com.
Проєкт «ЛМФ Підтримка мережі журналістів» підтримувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).