Західноукраїнська медіамережа з протидії дезінформації

Влітку 2021-го року ГО «Львівський медіафорум» разом з редакціями Zaxid.Net (Львів), Шпальта (Чернівці), КУРС (Івано-Франківськ) та Varosh (Ужгород) створили «Західноукраїнську медіамережу з протидії дезінформації» — проєкт, який має на меті допомогти регіональним медіа ефективніше боротись з інформаційними маніпуляціями, токсичними наративами та дезінформацією.

Експерти мережі дослідили головні канали та умови поширення дезінформації, а також типи споживання контенту читачами віком від 16 до 65 років. Дослідження проводили у чотирьох областях Західної України: Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій.

 

У ході дослідження було проведено:

 

🔸 експертні інтерв’ю;

🔸 моніторинг локальних медіа та соціальних мереж;

🔸 соціологічне опитування. 

 

Щоб вивчити практики медіаспоживання, спільно з соціологічною агенцією Fama ми провели дослідження «Особливості споживання (дез)інформації». В рамках якого читачам представляли на опрацювання та обговорення правдиві журналістські матеріали, а також ті, які містили дезінформаційні наративи.

 

Експерти мережі сформували головні виклики поширення дезінформації через онлайн-платформи, а також розробили рекомендації для регіональних н’юзрумів. Це допоможе зміцнити здатність західноукраїнських медіа протистояти дезінформації та боротися з нею у регіонах.

 

Детальніше з дослідженням, рекомендаціями та інструментами боротьби з дезінформацією можна ознайомитись в Аналітичному звіті проєкту.

 

Підсумки проєкту «Львівський медіафорум» презентував 7 листопада в Ужгороді. Одноденна подія отримала назву LMF Talks: Мережі медіа vs мережі дезінформаторів і стала майданчиком для обговорення проблеми виникнення та поширення дезінформації на локальному та глобальному рівнях; патернів споживання контенту, формування довіри аудиторії до медійних ресурсів, а також інструментів протидії деструктивним наративам. 

 

Метою події було посилити здатність медіа боротися з дезінформацією та підвищувати медіаграмотність аудиторії, опираючись на досвід національних та регіональних ЗМІ.

 

Усі виступи LMF Talks транслювались онлайн, їх також можна переглянути на ютуб-каналі «Львівського медіафоруму»: 

 

🔸 Публічне інтерв’ю з Павлом Клімкіним «Україна в сучасному глобальному світі: ключові виклики vs ймовірні сценарії»: youtu.be/q_-e6S-EeDY

🔸 Дискусія «Соцмережі проти медіа: чи здатні медіа протистояти впливу дезінформації соцмереж на аудиторію?»: youtube.com/watch?v=mD-YpN6lcis

🔸 Презентація проєкту «Західноукраїнська медіамережа протидії дезінформації: досвід, виклики, можливості»: youtu.be/0US_32IlaWU

🔸 Дискусія «Як підсилити голоси науковців та лікарів, аби протидіяти дезінформації #проковід?»: youtu.be/bqQagEPx6Sc

🔸 Відкрита розмова з Пітером Померанцевим «Глобалізація дезінформації: причини, наслідки, рішення»: youtu.be/-wTXH5V0jH8.

 

Проєкт «Західноукраїнська медіамережа з протидії дезінформації» реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

до проєктів