ЛМФ Підтримка мережі журналістів

У межах цього проєкту у 2022 році команда Львівського медіафоруму працювала над двома напрямками: «Українською мережею з протидії дезінформації» та інформаційним центром для переміщених журналістів / журналісток (Lviv Media Hub).

Українська мережа з протидії дезінформації

Проєкт мав на меті надати інституційну та фінансову підтримку для 10 українських редакцій та посилити їхню спроможність продукувати якісний контент для ефективної протидії дезінформації в українському інформаційному полі.

Тематичний фокус проєкту: історії війни — люди війни — наслідки війни — втрати війни — герої війни — правда війни — майбутнє після війни. Участь у мережі також включала покращення технічних можливостей ЗМІ для протистояння кібератакам та успішної роботи на різних платформах соціальних медіа та в месенджерах.

Учасниками мережі стали 10 українських регіональних редакцій: Zaхid.net (Львів), Сайт соціальних новин «Перший» (Луцьк), КУРС (Івано-Франківськ), VeЖа (Вінниця), Житомир.info (Житомир), Перший Криворізький (Кривий Ріг), 061 (Запоріжжя), Шпальта (Чернівці), Четверта влада (Рівне), Varosh (Ужгород).

Для створення контенту редакції співпрацювали з фаховими менторами та менторками:

  • Ігорем Балинським — медіаекспертом, співзасновником видавництва «Човен» та школи журналістики УКУ, координатором Центру комунікаційних досліджень і аналітики Networks;
  • Зоєю Красовською — дослідницею медіа, аналітикинею ГО Львівський медіафорум; 
  • Анною Гін — журналісткою та письменницею. Як публіцистка регулярно співпрацює з різними редакціями України.

Протягом березня-вересня 2022 року редакції напрацювали й опублікували 240 матеріалів. Загальне охоплення проєкту становить понад 10 000 000.

Професійні відзнаки проєкту

Матеріал, який сайт соціальних новин «Перший» створював у межах проєкту, отримав спецприз «Найкращий репортаж у локальному медіа» конкурсу професійної журналістики «Честь професії». Мова про «"Нам один шлях – в ліс". Репортаж із волинських сіл, де через городи – Білорусь» (Віта Сахнік, Людмила Герасимюк).

Крім того, ще три редакції-учасниці проєкту в межах конкурсу «Честь професії» стали:

Проєкт є розширенням Західноукраїнської мережі з протидії дезінформації, що почала діяти в серпні 2021 року в складі 4 медіа з Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Львівської областей (КУРС, Шпальта, Varosh, Zaxid.net).

Інформаційний центр для журналістів та журналісток, які були вимушені покинути свої домівки

Проєкт передбачав створення у Львові центру для журналістів, які шукають будь-якої допомоги. Lviv Media Hub став надійним притулком для медіапрофесіоналів, які переїхали до Львова. У результаті Львівський медіафорум протягом березня-червня 2022 року зміг забезпечити тимчасове житло для кількох десятків людей на час пошуку довгострокових варіантів.

У подальшому Lviv Media Hub слугуватиме робочим місцем для журналістів та журналісток. Більше про простір читайте тут.

Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтесь до координаторки проєкту: havryliv@lvivmediaforum.com.

Проєкт «ЛМФ Підтримка мережі журналістів» підтримувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).