Strategic Media Support Program

У 2022 році Програма невідкладної підтримки медіа Львівського медіафоруму була зосереджена на задоволенні нагальних потреб редакцій і журналістів, що дозволило їм виконувати свою роботу й подбати про безпеку у час повномасштабної війни. Протягом року ми закрили понад 330 запитів від медіа зі всієї України.

Strategic Media Support Program — це довготермінова програма підтримки Львівського медіафоруму, спрямована на зростання медіа. У Strategic Media Support Program ми продовжуємо допомагати українським медіа, блогерам, подкастерам та індивідуальним журналістським проєктам. Наша програма сфокусована на втіленні стратегічних планів, що дозволить медіа посилити свою спроможність, розвивати й масштабувати проєкти, працювати ефективніше, диверсифікувати джерела доходів і знаходити нові, підвищувати якість контенту й урізноманітнювати його, охоплювати більшу аудиторію.

Допомогу від Львівського медіафоруму в межах цієї програми може отримати медіа, яке відповідає таким критеріям:

  • Не менше двох років працює на українському ринку;
  • Не припинило роботу під час повномасштабної війни (або припиняло, але відновило);
  • Має прозору структуру власності і легальні доходи;
  • Створює якісний і важливий для суспільства контент;
  • Створює контент українською або іноземними мовами;
  • Не поширює проросійських або антиукраїнських наративів, не є політично заангажованим;
  • Дотримується професійних і етичних стандартів журналістики;
  • Має план (концепцію) розвитку/зростання*.

*Це може бути як формалізований план (стратегія розвитку, бізнес-план), так і концепція розвитку чи зростання, описана в довільному форматі, але обов’язково — з конкретним розрахунком ресурсів, необхідних для втілення. Перевагою будуть вимірювані показники успішності. 

Також зважатимемо на власний досвід співпраці з медіа в межах програм і проєктів Львівського медіафоруму. 

У межах програми ми готові підтримувати не лише медіа, а й блогерів, подкастерів й індивідуальні запити журналістів.

Можливі напрями підтримки медіа: 

  • Фінансова підтримка медіа, зосереджена на оплаті послуг (монтаж, просування контенту, переклад, витрати на нові формати, відрядження, дослідження аудиторії, розвиток команди).
  • Підтримка виробництва суспільно важливого контенту та його поширення (серія проєктів, матеріалів) за умови, що його створення матиме вплив на стратегічний розвиток медіа. Перевагою буде контент, який стимулюватиме позитивні зміни в суспільстві або фіксуватиме воєнні злочини російських загарбників. Вартість створення контенту має бути обґрунтована та не перевищувати середній рівень на ринку.
  • Оплата консультацій із оптимізації контенту і платформи для пошукових сервісів (SEO), просування в YouTube, Instagram, Facebook та інших платформ, кібербезпеки та захисту сайтів, бізнес-планування та фандрейзингу тощо.
  • Допомога із покращенням дизайну, верстки сайтів та інших технічних питань.
  • Оплата програмного забезпечення, платних сервісів та інших цифрових послуг, використання яких надасть редакції можливість втілити свій стратегічний план зростання.

Список можливої підтримки не є вичерпним: ми готові розглядати інші ваші обґрунтовані запити. 

Чого ми точно не зможемо надати у межах проєкту: 

  • інституційну підтримку медіа (відшкодування заробітних плат основній команді, орендної плати за офісні приміщення, комунальних послуг, послуг зв’язку);
  • техніку, окрім тієї, використання якої принципово необхідне для втілення стратегічних планів команди.

Аби отримати допомогу, потрібно заповнити анкету.

Команда Львівського медіафоруму залишає за собою право розглядати заявку протягом одного місяця з моменту подання.

З 5 жовтня 2023 року прийом заявок призупинений, ми повідомимо про його відновлення додатково.

Якщо у вас є запитання або пропозиції для співпраці, пишіть на: info@lvivmediaforum.com.

Програма стратегічної підтримки медіа стала можливою завдяки підтримці International Media Support (IMS), National Endowment for Democracy (NED), People in Need (PIN), UNESCO та People of Japan.