Дослідницький відділ Львівського медіафоруму

Ми — дослідницька команда Львівського медіафоруму. Зараз це керівниця Ольга Білоусенко й медіаексперти Отар Довженко й Ігор Балинський. Разом ми намагаємося творити дослідницьку магію. Ми знаємо чимало про українські (і не тільки) медіа, медіаринок, медіавпливи, пропаганду і дезінформацію й інші навколомедійні речі. Кожен із нас має у медіа свою експертизу, яка нарощувалася багато років. 

Дослідницький відділ Львівського медіафоруму

Більше про нас:

  • Ольга Білоусенко — медійниця, медіааналітикиня, дослідниця російської дезінформації та пропаганди, фахівчиня з гендерної дезінформації, авторка досліджень з виявлення російської дезінформації у соціальних мережах. Зокрема, дослідження російської ЛГБТ-дезінформації, гендерної дезінформації. 
  • Отар Довженко — редактор, журналіст, дослідник медіа. Був редактором і головним редактором видань «Телекритика», «Детектор медіа», MediaLab, співзасновником розсилки й медіаконсалтингового проєкту Longdog Media. Викладав у Школі журналістики Українського католицького університету. Голова Незалежної медійної ради.
  • Ігор Балинський — дослідник медіа, медіаексперт, кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач, засновник Школи журналістики Українського католицького університету, співтворець і керівник видавництва «Човен».

Ми маємо велику мету й місію: прагнемо допомагати українським медіа ставати видимішими, міцнішими і стійкішими. Ще одне наше завдання — допомагати українським медіа не лише тримати планку якості, а й зберігати редакційну незалежність, адже дослідження стимулюватимуть медіа й ринок розвиватися; допоможуть формувати нові практики взаємодії між медіа й донорами, медіа й аудиторіями, медіа й бізнесами, інвесторами тощо. Ми віримо, що результати наших досліджень допоможуть формувати практики для розбудови здорового медіасередовища.  

Також ми прагнемо наблизити перемогу над Росією. І хоч зараз не стоїмо зі зброєю в руках у зоні бойових дій, маємо інші важелі впливу. Наприклад, вміємо й можемо виявляти токсичний російський дискурс та вплив у світових медіа.

Дослідницький відділ Львівського медіафоруму

Наші дослідження можуть зацікавити громадські організації, які працюють в сфері медіа; профільні міністерства, зокрема Міністерство культури та інформаційної політики, Міністерство закордонних справ; донорські організації, які працюють з медіа; безпосередньо українські медіа та журналісти; іноземні медіа та медійники; представники й представниці медіабізнесу та приватні компанії, зацікавлені в медіаекспертизі. 

Орієнтовний перелік платних послуг для партнерів: 

  • Дослідження українських медіа й соціальних мереж.
  • Дослідження дезінформації і пропаганди.
  • Мапування медіа та медійних громадських організацій. Зокрема, це можуть бути мапування для різних бізнес-потреб — мапування медіа конкретного регіону або ж конкретного спрямування; мапування незалежних і якісних медіа. Такі списки можуть бути використані компаніями, які планують налагоджувати системну співпрацю з медіа; медіабізнесом для аналізу ринку конкурентів; донорським організаціям, які працюють із медіа в Україні, тощо.
  • Дослідження рекламного ринку конкретного регіону або ж медіасфери (онлайн-медіа, ютуб, ринок подкастів). Такі дослідження можуть стати в нагоді потенційним рекламодавцям, громадським організаціям, які досліджують фінансову спроможність медіа, тощо. 
  • Дослідження якості проєктів для громадських (не лише медійних) організацій. Зокрема це може бути розробка алгоритмів та механізмів для визначення ефективності та якості втілених проєктів організації; алгоритми з оцінки впливу конкретних проєктів тощо. 
  • Дослідження впливу в медіа тих чи інших компаній або експертів. 

Приклади досліджень: 

Пошта для зворотного зв'язку bilousenko@lvivmediaforum.com.