Журналістика рішень для локальних медіа

Програма спрямована на впровадження практик журналістики рішень в українських онлайн-виданнях.

За результатами конкурсного відбору три локальні редакції отримали менторський супровід та пройшли обов’язкові тренінги зі створення якісного контенту в стилі журналістики рішеньПерший канал соціальних новин (Луцьк), Перший Криворізький (Кривий Ріг), Свои.City (Київ, Бахмут).

Також редакції отримали фінансову підтримку на виготовлення та промоцію матеріалів у стилі журналістики рішень. Упродовж квітня-вересня 2021 року вони напрацювали та опублікували 76 матеріалів.

Результати програми представники редакцій та експерти «Львівського медіафоруму» презентували під час онлайн-події «Журналістика корисна для громади». Марина Терещенко (Свои.City), Віталія Сахнік (Перший канал соціальних новин) та Софія Скиба (Перший Криворізький) розповіли про те, як можна вимірювати впливи медіа та пропонувати рішення, корисні для громади.

Про дослідницьку частину програми говорили Зоя Красовська («Львівський медіафорум», «Детектор медіа») та Михайло Драпак (Рада зовнішньої політики «Українська призма», «Львівський медіафорум»).

За результатами програми команда «Львівського медіафоруму» створила лендинг про журналістику рішень. Він буде корисний журналістам та редакціям, які вже працюють або ж тільки починають працювати зі стилем журналістики рішень. Також стане у пригоді факультетам журналістики, громадським активістам та локальним спільнотам.

Лендинг має декілька блоків:

  • визначення, що таке журналістика рішень та як вона працює;
  • поради, як створювати публікації на основі рішень;
  • статті для тих, хто хоче працювати у напрямку журналістики рішень; 
  • матеріали, які створили команди видання «Перший канал соціальних новин» (Луцьк), «Свои.City» (Бахмут, Київ), «Перший Криворізький» (Кривий Ріг) у межах програми «Журналістика рішень для локальних медіа»;
  • історії про те, як публікації вплинули на життя цілих громад та окремих людей у різних куточках України;
  • коментарі редакторів медіа про досвід роботи з журналістикою рішень.

Програму реалізувала ГО «Львівський медіафорум» у рамках Transition Promotion Program за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.