Олександра Матвійчук і Ґаятрі Чакраворті Співак стануть головними спікерками X LMF
У 2024 році конференція пройде 16—18 травня. Фокусна тема: «Мова для порозуміння: шукати сенси в поляризованому світі».
Головними спікерками програми X LMF стануть Олександра Матвійчук й Ґаятрі Чакраворті Співак. Вони виступлять із промовами 16 травня. Прямі трансляції подій усі охочі зможуть переглянути на Facebook Львівського медіафоруму.
Про спікерок
Олександра Матвійчук — лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, голова Центру громадянських свобод, юристка-правозахисниця.
Ініціює проєкти, спрямовані на розвиток демократії та захист прав людини. Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну стала співзасновницею ініціативи «Трибунал для Путіна», яка документує військові злочини російських загарбників.
Отримала нагороду Democracy Defender Award, брала участь у програмі Ukrainian Emerging Leaders Program у Стенфордському університеті. У 2022 році отримала престижну премію Right Livelihood Award і була названа однією з 25 найвпливовіших жінок за версією Financial Times.
Центр громадянських свобод під її керівництвом отримав Нобелівську премію миру 2022 (разом із російською і білоруською правозахисними організаціями).
Ґаятрі Чакраворті Співак — американська літературознавиця і філософиня, професорка Колумбійського університету. Співтворчиня теорії постколоніалізму, фокусується зокрема на ролі жінки в постколоніальному дискурсі.
Народилася в Індії, здобула освіту в університеті Калькутти, а потім у Кембриджі. Авторка десяти наукових і науково-популярних книжок, одна з яких — «В інших світах. Есеї з питань культурної політики» — перекладена українською.
Є активісткою Міжнародного жіночого руху, бореться за екологічну справедливість і промоцію якості сільської освіти. Переклала англійською твори Жака Дерріда, а також твори авторів із колишніх британських і французьких колоній.
Більше про програму й умови участі
Програму X LMF формують два потоки: Common Language і Common Sense. Протягом трьох днів спікери й учасники разом шукатимуть спільну мову й визначатимуть роль, яку в цих пошуках відіграють медіа, громадянське суспільство, міжнародні організації, національні органи влади, дипломати та інші учасники процесу. На учасників й учасниць чекають воркшопи, дискусії, публічні інтерв’ю, презентації і майстер-класи.
Робоча мова — англійська (із синхронним перекладом українською). Повну програму можна переглянути за посиланням.
Щоб стати учасником / учасницею ювілейної конференції, заповніть форму.
Із 2013 року LMF є найбільшою конференцією про медіа і для медійників у Східній і Центральній Європі. Її проводить ГО «Львівський медіафорум». Торік організатори змінили формат і зосередились на проблемах, розв’язання яких критично важливе для міжнародної підтримки України в час великої війни.
Якщо у вас є запитання щодо конференції, пишіть на info@lvivmediaforum.com.