Навіщо ми проводимо конференцію Х LMF у час війни?

Якщо коротко: бо віримо, що саме в цьому форматі наше вміння створювати спільний контекст для людей і середовищ може принести Україні найбільшу користь. 

Для нас LMF — не тусовка й не розвага. Одинадцять років тому цю конференцію створили як майданчик для діалогу між українськими й іноземними медіа. Після повномасштабного вторгнення Росії ця місія стала ще важливішою, адже йдеться вже не лише про обмін досвідом, співпрацю і налагодження зв’язків, а про заохочення світу до підтримки України. 

«У час війни, коли нашій країні життєво необхідна підтримка світу, кожен, хто може спілкуватись із різними іноземними середовищами, доносити українську точку зору до байдужих і скептиків, налагоджувати контакти з медіа і лідерами думок, має це робити. Ворог успішно застосовує інструменти м’якої сили, в тому числі й участь у міжнародних конференціях, для просування свого порядку денного. Ми мусимо бути ефективнішими, винахідливішими й наполегливішими, щоб не дати Росії схилити частину світу на свій бік», — каже Галина Танай, операційна директорка Львівського медіафоруму. 

Для частини спікерів і учасників конференції це буде перший візит в Україну. Те, про що вони читали й чули в медіа, вони зможуть побачити на власні очі — зокрема наслідки ракетного удару по житловому будинку поруч з укриттям, де ми проводимо конференцію. Зможуть поспілкуватись наживо з українськими журналістами і почути їхні історії про роботу в час війни.

Ми не прагнемо налякати чи зворушити іноземних гостей, але сподіваємось показати й дати відчути, за що бореться Україна і чому поступитись нашими землями заради «умиротворення агресора» — не варіант. 

У 2024 році конференція пройде 16—18 травня. Фокусна тема: «Мова для порозуміння: шукати сенси в поляризованому світі». Робоча мова — англійська (із синхронним перекладом українською). Ми будемо транслювати частину подій онлайн і подбаємо, аби найважливіші з висловлених думок опинились у відкритому доступі.