Tech and Journalism Crisis and Emergency Mechanism

Міжнародна організація Global Forum for Media Development (GFMD) запустила платформу Tech and Journalism Crisis and Emergency Mechanism (механізм для кризових та надзвичайних ситуацій у сфері технологій та журналістики).

Українські медіа зможуть скористатись механізмом для оскарження незаслужених, на їхню думку, обмежень на соціальних платформах компанії Meta та TikTok. З українського боку роботу T&JM координує громадська організація «Львівський медіафорум». 

Про запуск T&JM оголосили 26 листопада на сесії «Сталість підтримки українських медіа»  в межах конференції Re:Cover у Кракові. 

Механізмом можуть користуватись українські медіа, якщо їхню сторінку в Facebook, Instagram або TikTok:

  • видалили, заблокували або обмежили доступ до неї;
  • позначили хибним попередженням;
  • відправили у «тіньовий бан»;
  • безпідставно вилучили публікацію тощо. 

Залежно від типу проблеми адміністратор T&JM або підкаже заявнику доступний спосіб її розв’язання в межах платформи, або передасть кейс модераторам платформи для оперативного розгляду. 

Механізмом можна скористатись, заповнивши заявку на сайті.

«Зараз, коли Україна боронить свою свободу від російського збройного вторгнення, яке супроводжується інформаційною війною, для українських медіа життєво важливо зберігати зв’язок зі своєю аудиторією, особливо в соціальних мережах. Ми впевнені, що T&JM допоможе зберегти й посилити цей зв’язок. Ми також сподіваємось, що це стане стимулом для медіа ретельніше вивчати правила соціальних платформ і серйозніше ставитися до необхідності їх дотримуватись», коментує керівниця Львівського медіафоруму Ольга Мирович. 

Для формування списку медіа, чиї запити надсилатимуть платформі без додаткової верифікації, GFMD і Львівський медіафорум ініціювали створення коаліції українських громадських організацій, які мають експертизу у сфері медіа. Творці T&JM розраховують, що дані, зібрані в ході роботи механізму, будуть використані для адвокації системних змін у політиках технологічних платформ. 

T&JM для України є пілотним; у майбутньому, проаналізувавши дієвість і потенціал механізму, має намір поширити його на інші країни. Використання T&JM є добровільним, не звільняє від модерації й не гарантує, що проблема буде розв’язана на користь медіа. Однак це додатковий шанс для медіа донести до адміністрації соціальних мереж запити, які, як свідчить практика, часто залишаються без відповіді. 

Більше інформації про механізм читайте тут.

The Global Forum for Media Development — найбільша у світі мережа організацій, які обстоюють свободу слова, допомагають медіа розвиватись і підтримують журналістів. Асоціація має 171 членську організацію (cеред них і Львівський медіафорум) і десятки партнерів в усьому світі. Її місія — створювати і просувати політики й програми для підтримки журналістики як суспільного блага.