Media Excellence Program

Media Excellence Program — це довготермінова програма підтримки Львівського медіафоруму, спрямована на освіту та підвищення кваліфікації українських медійників. Вона об’єднує активності й можливості різних грантових проєктів, пов’язані з консультаціями, тренінгами та іншими формами навчання. У межах програми ми задовольняємо як колективні (для команд редакцій або їхніх частин), так і індивідуальні запити, а також плануємо проведення тривалих навчальних проєктів (шкіл) із відкритим конкурсом. 

Чому це важливо для нас: В умовах, коли журналістська освіта не відповідає світовим стандартам і запитам сучасності, а технології стрімко змінюються, лише постійне навчання, вдосконалення професійних навичок, опанування нових інструментів може зробити українські медіа конкурентоспроможними та життєздатними. Більшість проєктів підтримки медіа, які протягом останніх кількох років втілює Львівський медіафорум, мають консультаційну/тренінгову складову або передбачають можливість обирати таку форму допомоги. 2023 року ми організували, надали або оплатили 173 експертні консультації чи міні-навчання для 40 медійних команд. Ми прагнемо розвивати й розширювати цей напрямок нашої роботи. 

Що ми пропонуємо: 

  • Онлайн- і офлайн-консультації — колективні й індивідуальні;
  • Онлайн-лекції, тренінги, воркшопи; 
  • Офлайн-лекції, тренінги, зустрічі*; 
  • Комплексні навчальні проєкти (онлайн- і офлайн-школи)*.

*За можливості та в межах окремих проєктів, які це передбачають.  

Якими можуть бути теми консультацій/навчання:

Ми спробуємо задовольнити будь-який запит, пов’язаний із роботою медіа і медійників. 

Серед найпоширеніших запитів — створення різних типів контенту, просування в соціальних мережах і адаптація контенту для них, оптимізація сайту і контенту для пошуковиків, користування Google Analytics і аналіз аудиторії, розробка редакційних правил, перевірка фактів і робота з джерелами, виробництво відеоконтенту, фінансовий менеджмент і написання грантових заявок, юридичні консультації, продаж реклами, створення і розвиток спільноти читачів, аналіз і візуалізація даних, цифрова безпека, організація процесів у редакції, написання грантових заявок тощо. 

Хто може скористатися програмою: Ми приймаємо заявки на консультації/навчання без прив’язки до конкретних проєктів та оголошуватимемо набір/конкурс на окремі тренінгові/навчальні цикли. Колективні заявки можуть залишати медіа, які 

  • легально працюють в Україні (не обов’язково зареєстровані як медіа); 
  • мають прозору структуру власності та легальні доходи; 
  • не поширюють проросійських або антиукраїнських наративів, не є політично заангажованими;
  • дотримуються професійних і етичних стандартів журналістики. 

Індивідуальні заявки можуть залишати:

  • працівники медіа (не тільки журналісти);
  • фрилансери — представники медійних професій;
  • блогери, подкастери, творці контенту;
  • студенти медійних спеціальностей;
  • працівники сфери комунікацій. 

Цей перелік може бути розширений чи уточнений відповідно до пріоритетів окремих проєктів. 

Хто не може скористатися програмою: 

Люди й організації, які не мають стосунку до медіа. 

Хто наші експерти: 

Тренери, консультанти, лектори програми — українські фахівці, які найкраще, на нашу думку, знаються на запитаних темах. Ми пропонуємо заявникам кандидатури експертів, які можуть задовольнити їхній запит, але готові також обговорювати запити на роботу з конкретними експертами. 

Якщо ви хочете співпрацювати з нами як експерт Media Excellence Program, пишіть info@lvivmediaforum.com

Як це працює: Зараз ми не приймаємо заявки на цю програму. Ми додатково повідомимо нашу аудиторію про початок приймання заявок і оприлюднимо посилання на форму.

Ми зв’яжемося з вами протягом тижня, повідомимо, чи зможемо задовольнити запит, і узгодимо подальші дії. Якщо поточних можливостей для виконання заявки немає, ми або запропонуємо перевести запит у режим очікування, або за можливості підкажемо альтернативу. Ми не гарантуємо виконання всіх заявок і залишаємо за собою право відмовити заявнику без пояснення.

Ця програма стала можливою завдяки UNESCO та The International Programme for the Development of Communication (IPDC), а також проєкту Fight for Facts, що реалізується спільно з n-ost за фінансування Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини.