Львівський медіафорум разом із Google створили посібник для медіа

Наприкінці 2022 року Львівський медіафорум налагодив пряму співпрацю з Google News Initiative, аби оперативно відповідати на виклики, які стоять перед українськими медіа і навчити редакції максимально продуктивно використовувати інструменти Google. Результатом співпраці став посібник, доступний для всіх українських журналістів. Завантажити його можна тут.

Поширювати посібник можна і потрібно. Але робити це свідомо: збірка є інтелектуальною власністю ГО Львівський медіафорум. Передрук повного зібрання або його частин можливий з посиланням на першоджерело й автора.

«Посібник став результатом чотирьох онлайн-тренінгів для національних, регіональних та нішевих медіа, які Google і Львівський медіафорум провели разом. Для нас дуже цінна готовність команди Google занурюватись в український контент та виклики, з якими працюють редакції — і напряму ділитися особливостями роботи з алгоритмами та інструментами. Раді, що ми разом можемо працювати із стійким розвитком медіа в умовах повномасштабної війни»,розповіла голова проєктного відділу Львівського медіафоруму Ангеліна Стець. 

Що всередині посібника

До нього увійшли рекомендації і лайфхаки, що стали результатом багаторічних  досліджень і експертизи фахівців і фахівчинь Google. Загалом посібник складається з чотирьох частин:

  • Як залучати читачів: інструменти від Google News Initiative. 
  • Монетизація: нові можливості для збільшення доходів українських медіа. 
  • Лайфхаки для роботи з YouTube.
  • Інструменти Google та інші корисні сервіси для верифікації інформації. 

Проєкт розроблений на основі онлайн-тренінгів, які Google та Львівський медіафорум провели для національних, регіональних та нішевих медіа: New Voice, LIGA.net, Texty, Forbes Ukraine, The Ukrainians / Reporters, Ukraїner, Рубрика, Varosh, Накипіло, Suspilne, Слідство.Інфо, 0629.com.ua, Свідомі, The Babel, Speka, Was Media, Bird in Flight, 24 Канал, Куншт, Слух, DOU, The Village, Vox Ukraine та ШоТам.

Команда Google News Initiative регулярно оновлює і вдосконалює інструменти для журналістів. Якщо ви знайшли у посібнику неточності або хотіли б порадити нам щось покращити, пишіть на info@lvivmediaforum.com.