Local Media Innovations

Програма підтримки локальних видань, у межах якої ГО «Львівський медіафорум» допомагає редакціям впроваджувати інновації та налагоджувати ефективнішу взаємодію з аудиторією.

Редакції-учасниці отримують менторський і експертний супровід, а також кошти на впровадження інноваційних рішень, покликаних покращити взаємодію з читачами, адаптувати контент до їхніх потреб та наростити аудиторію.

До програми вже долучилися Івано-Франківська агенція новин «КУРС», інформаційний портал Кіровоградщини «Гречка», «Gwara Media» із Харкова, «Біляївка.City» з Одещини, «ЗМІСТ» із Полтави, міський онлайн-журнал Івано-Франківська «Куфер», незалежний центр журналістських розслідувань «Наші гроші. Львів», Вінницький інформаційний портал «Veжa» та «Конотоп.City».

У межах проєкту редакції «Gwara Media», «Гречка», «ЗМІСТ» і «Куфер» зробили технічне оновлення сайту, що дозволило їм ефективніше аналізувати аудиторію, а також вдосконалили адміністративну панель сайтів, створивши більше можливостей для роботи з мультимедійними форматами. Окрім цього, редакції провели редизайн сайтів. Усе це допомогло командам підвищити взаємодію з читачами та залучити нову аудиторію.

Агенція новин «КУРС» завдяки проєкту Local Media Innovations випустила «Туристичний Путівник Прикарпаттям» — сервіс для мандрівників і бізнесу, котрий допомагає залучити аудиторію з-поза регіону та слугує додатковим інструментом монетизації.

Видання «Біляївка.City» розробило сайт «Open Дністер» — ресурс, що  популяризує екологічний відпочинок на берегах Дністра та ощадливе ставлення до його багатств. Путівник є корисним для місцевих мешканців та надає можливості для створення туристичного бізнесу, реалізації своїх планів та задумів щодо покращення інфраструктури населених пунктів без шкоди для довкілля.

Команда центру журналістських розслідувань «Наші гроші. Львів» у межах проєкту розробила SMM-стратегію для своїх сторінок у соціальних мережах, а також запустила нові канали комунікації, створивши сторінки проєкту в Instagram та Twitter. Впровадження нової SMM-стратегії дозволило збільшити охоплення матеріалів, залучити нових підписників та наростити взаємодію з читачами на сторінці редакції у Facebook на 168% за 4 місяці.

Інформаційний портал «Veжa» працює над розробкою та втіленням SMM-стратегії, а інтернет-видання «Конотоп.City» впроваджує краудфандингову платформу.

Проєкт Local Media Innovations підтримали Міністерство закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program, Фонд розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини та Міжнародний фонд «Відродження».