Fight for Facts

Львівський медіафорум спільно з німецькою організацією n-ost та Інститутом масової інформації розпочали втілення довгострокового проєкту підтримки регіональних медіа та протидії дезінформації Fight for Facts.

Мета проєкту — сприяти розвитку професійних та незалежних джерел інформації, посилити їхню спроможність та надати їм інструменти для боротьби з дезінформацією і пропагандою.

Проєкт триватиме з грудня 2023-го до квітня 2027 року. Для участі у проєкті відібрали 16 редакцій, зокрема: Гречка (Кропивницький), Перший Криворізький (Кривий Ріг), Вільне радіо (Донецька область), ЧЕЛАЙН (Чернігів), Varosh (Ужгород), Харків Times (Харків), Східний варіант (Донецька та Луганська область),18000 (Черкаси), Odesa.Online (Одеса), Трибуна.Суми (Суми), INFORM.ZP.UA (Запоріжжя), Полтавська хвиля (Полтава), Інтент (Одеса), НикВести (Миколаїв), 6262.com.ua (Слов’янськ), Глузд (Коломия).

У програмі: 

  • тренінги із фактчекінгу, розслідувань, протидії дезінформації та пропаганді;
  • практичні воркшопи у Львові, зокрема з менеджменту та фінансової грамотності для медіа;
  • офлайн-школи, де журналісти регіональних медіа працюватимуть над матеріалами за допомогою менторів — редакторів із національних видань;
  • мінігранти на створення і просування матеріалів;
  • індивідуальні консультації;
  • вебінари про журналістські стандарти й редакційні політики, а також інші — за вибором учасників;
  • курси англійської мови для журналістів.

7 та 8 грудня відбулись перші зустрічі-знайомства відібраних команд, під час яких вони ділились своїм досвідом, обговорювали акутальні проблеми та потреби у боротьбі з пропагандою на місцевому рівні. Переглянути, як це було, ви можете за цим посиланням.

«Ми наважилися нарешті жити й мріяти, візуалізувати й планувати довгостроково. Разом із пʼятнадцятьма крутезними редакціями з усієї країни ми вплелися в проєкт Fight for Facts, який триватиме 3,5 роки. А це означає, що скоро ми будемо робити більше. Сподіваємось, якісніше, бо нам допомагатимуть найкращі», — ділиться учасник тренінгу Віталій Улибін (Полтавська хвиля).

Якщо у вас є запитання щодо проєкту, пишіть на info@lvivmediaforum.com.

Проєкт Fight for Facts реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва й розвитку Німеччини.