Як механізм оскарження обмежень у соцмережах T&JM допомагає українським медіа

У кінці листопада 2023 року стартував Tech&Journalism Emergency Mechanism — можливість оскарження незаслужених обмежень на соціальних платформах компанії Meta та TikTok, доступна для українських медіа.

Львівський медіафорум виступив партнером Global Forum for Media Development (GFMD) у запуску цього проєкту. Ось деякі проміжні підсумки трьох місяців його роботи.

Скільки подали запитів?

Загалом понад два десятки, однак частина не відповідала вимогам і була відхилена.

З якими проблемами найчастіше звертаються?

Найпоширеніші — видалення облікового запису і зменшення охоплення; вслід за ними йдуть заборона просування (монетизації) і блокування інших можливостей.

Найчастіше вдається розв’язати проблеми, пов’язані з видаленням акаунтів і блокуванням. А ось обмеження охоплення і заборона просування/монетизації — типи кейсів, у яких адміністрація Meta менш охоче йде назустріч. 

На жаль, у деяких кейсах підстави для санкцій є реальними: медіа порушують стандарти спільноти, зокрема ті, що стосуються мови ворожнечі. За спостереженнями GFMD, саме в таких випадках платформа часто застосовує обмеження охоплення або монетизації, які не вдається скасувати.

46,7% кейсів, поданих за допомогою механізму, розв’язані. На третину запитів адміністрація ще не відреагувала, щодо 14% — попросила надати додаткову інформацію, а близько 7% запитів потребують для розв’язання інших механізмів.

21 день — стільки в середньому йде на розв’язання проблеми після запиту. Не так швидко, як хотілося б; але без допомоги деякі санкції обмежують можливості медіа на платформах на місяці, якщо не роки.

Якщо ваше медіа має проблеми у Facebook, Instagram або TikTok, ви можете скористатись T&JM, заповнивши анкету за посиланням