Львівський медіафорум запускає «Вікторину зі ЗМІстом» для ОТГ по всій Україні

29 грудня стартує всеукраїнський конкурс серед малих та середніх ОТГ з усієї країни у вигляді вікторини про якісну журналістику. Вона створена для того, щоб допомогти локальним громадам краще зрозуміти принципи роботи незалежних ЗМІ та виграти цінні призи для своїх ОТГ.

«Вікторина зі ЗМІстом» допоможе перевірити, наскільки добре представники локальних громад знають принципи роботи медіа, розуміють засади, на яких ґрунтується професія журналістів і вміють відрізняти якісний медіаконтент від шкідливого.

Участь можуть брати представники локальних громад з усієї Україні із населенням до 100 000 мешканців. Вікторина триватиме до 31 січня 2022 року. Пройти її можна на сайті проєкту:

«Ми щодня отримуємо сотні новин. Ті, які ми шукаємо, і ті, яких не просили: із вайбер-чатів чи стрічки фейсбука, з новин по радіо, від людей у маршрутці або ж за святковим столом. Деякі з них правдиві, інші — повністю вигадані; деякі побудовані так, щоб спеціально маніпулювати нами. — розповідає Наталія Болібрух, менеджерка проєктів Львівського медіафоруму. — Як їх розрізнити? Найкраще — зрозуміти, хто, як, навіщо і за якими стандартами виробляє новини. І наша вікторина у вигляді гри допоможе представниками локальних громад цього досягнути».

Для участі у вікторині представникам ОТГ потрібно дати відповіді на 15 запитань про медіа та заповнити коротку форму, аби результат було зараховано. З усіма правилами вікторини можна ознайомитися за посиланням:

Після завершення проєкту спершу буде відібрано 20 ОТГ із найбільшою кількістю людей, що пройшли вікторину. Серед них команда проєкту обере 10 громад, які отримали найвищі бали за результатами проходження. 

Переможці отримають цінні призи, такі як проєктор чи мультимедійна дошка, для локальних громадських просторів — бібліотек, молодіжних центрів тощо.

Проєкт реалізує ГО «Львівський медіафорум» за підтримки Міністерства Закордонних Справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії.