Український журналіст та письменник Станіслав Асеєв — спеціальний гість LMF 2021

«Коли хтось каже про гуманістичні речі, я завжди згадую, що гуманізм — це певне стримання культурою, а там, де нема культури, а є самі підвали і катування, там людина проявляє всю свою тваринну сутність», — це слова Станіслава Асєєва, українського журналіста та письменника.

Український журналіст та письменник Станіслав Асеєв — спеціальний гість LMF 2021

З 2015 року він висвітлював усе, що відбувалося на території так званої «ДНР». Протягом двох років працював під псевдонімом Станіслав Васін, поки у 2017 році його не захопили у полон бойовики у центрі Донецька. 962 дні він провів у таємній в’язниці «Ізоляція», яку перетворили на концентраційний табір. Станіслава Асєєва звільнили під час обміну політв’язнями 29 грудня 2019 року.

Сьогодні він — автор Радіо Свобода, експерт Ukrainian Institute for the Future. Автор більше сотні публіцистичних статей та репортажів з окупованої частини Донбасу, виданих збіркою «В ізоляції», яка отримала Шевченківську премію 2021 та премію Free Media Awards 2020.

26 серпня Станіслав Асєєв виступить на відкритті LMF 2021. Він говоритиме про значення правди у житті людини та країни в цілому. А ще — чому важливо пам’ятати та тримати у фокусі суспільної уваги тему політичних в’язнів та війну на Сході.