Що робити, якщо ваш телефон потрапив у чужі руки [окупанта]

Команда Львівського медіафоруму та Лабораторії цифрової безпеки зібрала 5 простих, але ефективних порад, які допоможуть вберегти інформацію, якщо ваш телефон у чужих руках [окупанта].

  1. Заблокуйте екран мобільного паролем (не графічним ключем). Захистить від випадку, якщо у вас НЕ вимагають розблокувати телефон.
  2. У всіх месенджерах, де це можливо (Signal, WhatsApp тощо), встановіть автоматичне видалення інформації з чатів. Вручну видаліть усі чати, які вам виглядають сенситивними.
  3. Якщо телефон втрачено, але вам вдалося дістатись безпечного місця з інтернетом, то: зайдіть в усі свої облікові записи, з яких були залогінені в телефон (Facebook, Instagram, Twitter тощо) та дистанційно вилогіньтесь; скористайтесь сервісом Find my iPhone / Find my Android та видаліть дистанційно дані з телефонів.
  4. Якщо ви втратили телефон із SIM-картою, до її відновлення ви не зможете заново залогінитись у Telegram, WhatsApp, Signal.
  5. Повідомте всіх співрозмовників про те, що ворог, імовірно, має доступ до ваших облікових записів, повідомленням звідти не варто довіряти.

Більше порад з цифрової безпеки читайте ось тут: https://dslua.org/. Бережіть себе та Україну!