Премію Кривенка «За поступ у журналістиці» у 2019 році отримала Ірина Славінська

У перший день Львівського медіафоруму оголосили шістнадцяту лауреатку премії імені Олександра Кривенка«За поступ у журналістиці».

Цьогоріч«Капітула Поступу» присудила нагороду Ірині Славінській, продюсерці UA: Радіо Культура у складі Національної суспільної телерадіокомпанії України, українській журналістці, перекладачці, громадській діячці, членкині Українського ПЕН.

Премію «За поступ у журналістиці» заснувала «Капітула Поступу». До неї входять друзі і колеги відомого журналіста і редактора Олександра Кривенка, який трагічно загинув 9 квітня 2003 року.

«Сашко Кривенко – це та людина, яка спробувала у журналістиці майже все. Він під час своєї роботи заклав багато таких мін, які багатьох із нас досі тримають осторонь – джинси, заполітизованості, спроб обійтися без стандартів. Від імені його колег я хочу сказати, що у нас була дуже гостра суперечка. Бо журналістика Кривенка відходить в минуле. Вона такою, як за Кривенка, більше ніколи не буде. Але в результаті суперечок ми вирішили – за відданість трансформації культурної журналістики та суспільних медіа, премією нагородити продюсерку UA: Радіо Культура Ірину Славінську», – сказав під час вручення премії головний редактор «Історичної Правди» Вахтанг Кіпіані.

Цьогорічна лауреатка премії подякувала Капітулі Поступу за довіру.

«Це шалена честь для мене. Тому що Громадське радіо було і є для мене дуже важливим етапом. І дуже важливо, що за плечима тих, хто створив перше громадське радіо в Україні, був Олександр Кривенко. Також дуже приємно за загадку в номінації культурної журналістики. Її часто недооцінюють, але думаю, саме у цій складці ми можемо для себе знайти багато відповідей на багато наших питань», – сказала Ірина Славінська.

Нагадаємо, Премію вручають щорічно у травні до дня народження Олександра Кривенка. Від 2013 року церемонія відбувається у межах Lviv Media Forum. У минулі роки лауреатами премії «За поступ у журналістиці» стали українські журналісти та редактори Сергій Рахманін, Володимир Ар’єв, Сергій Лещенко, Вахтанг Кіпіані, Олена Притула, Мустафа Найєм, Юлія Мостова, Костянтин Усов, Олекса Шалайський, Христина Бердинських, Левко Стек, Наталка Седлецька, Роман Вінтонів, Орест Друль, а також польський журналіст і дипломат Марчін Войцеховський.