Запрошуємо на допрем’єрний показ фільму лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова

Подія відбудеться 27 серпня о 18:30. Після сеансу глядачі зможуть обговорити стрічку з воєнним кореспондентом Мстиславом Черновим.

Локація: «Планета Кіно» у ТРЦ «Forum Lviv» (вул. Під Дубом, 7Б). Вхід на показ безкоштовний, але за попередньою реєстрацією. Кількість місць у залі обмежена. 

«Цей фільм — памʼятник тисячам людей, які загинули в Маріуполі»

Після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року Мстислав Чернов разом із колегами з Associated Press, фотографом Євгеном Малолєткою та продюсеркою Василісою Степаненко, були єдиними кореспондентами іноземних медіа, які працювали в оточеному Маріуполі. Вони приїхали в місто 24 лютого о 3:30 ранку.

Команда знімала, як росіяни обстрілюють Маріуполь, як руйнують будинки (зокрема пологовий), як вбивають цивільних. Мстислав Чернов показує життя у місті день за днем, а його голос за кадром доповнює картинку.

Через 20 днів журналістам вдалося виїхати й вивезти всі відзняті матеріали. 

Запрошуємо на допрем’єрний показ фільму лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова

Режисер, який показав показав світу Маріуполь під час російської облоги

Цей фільм — режисерський дебют воєнного кореспондента, фотографа, відеографа й письменника Мстислава Чернова. Він висвітлював Революцію гідності, війну на сході України, наслідки збиття Boeing 777, сирійську громадянську війну, битву за Мосул в Іраку, російське вторгнення в Україну 2022 року. Зараз Мстислав Чернов співпрацює із інформаційним агентством Associated Press.

«Моє завдання — показувати, записувати, фотографувати, знімати все, що бачиш. Де це потім буде використано, хай новинний сюжет, фільм чи суд, це вже не мені вирішувати. Але фільм дає можливість, по-перше, дати ширший контекст. А якщо ти робиш контекст ширшим, тоді залишається менше місця для маніпуляцій. Тому що інформаційна війна, як її називають, вона ж іде не за право щось показати, а за інтерпретацію. Коли ти даєш глядачу більше контексту, то й місця для інтерпретації чи маніпуляції залишається менше», — Мстислав Чернов в інтерв’ю The Village Україна.

Запрошуємо на допрем’єрний показ фільму лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова

Міжнародне визнання

Світова прем’єра «20 днів у Маріуполі» відбулася на фестивалі незалежного кіно у США «Санденс»-2023, де фільм отримав Приз глядацьких симпатій.

У травні цьогоріч авторів фільму нагородили Пулітцерівською премією. Згодом Мстислав Чернов здобув за стрічку головний приз Національної конкурсної програми «Docu/Україна» та Приз глядацьких симпатій 20-го ювілейного фестивалю Docudays UA.

В одному зі своїх інтерв’ю Чернов зізнався: «Зараз "20 днів у Маріуполі" показують на фестивалях у різних країнах. Голоси українців чують у всьому світі. Але особливо важливо презентувати фільм в Україні, адже він про українців, про кожного, хто втратив щось на цій війні. Цей фільм — памʼятник тисячам людей, які загинули в Маріуполі. 

Для нашої команди це честь — представляти українські документальні фільми, щоб привернути увагу до труднощів, стійкості та хоробрості українського народу, особливо жителів Маріуполя».

Запрошуємо на допрем’єрний показ фільму лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова

Також картина отримала нагороди в Ізраїлі, Новій Зеландії, Німеччині та Великій Британії. На платформі Rotten Tomatoes фільм має рейтинг 100% та відзнаку «Сертифікована свіжість». Її отримують фільми з найкращими рецензіями. Рейтинг на платформі IMDb — 8,5, на Metacritic — 83 бали з позначкою must see.

Показ фільму пройде в межах LMF Talks, циклу публічних заходів, які організовує ГО «Львівський медіафорум» за підтримки National Endowment for Democracy (NED). Подія за участі Мстислава Чернова стала можливою завдяки співпраці з «Артхаус Трафік»

Якщо у вас є запитання або пропозиції для партнерства, пишіть на: info@lvivmediaforum.com.