«Львівський медіафорум» створив лендинг про журналістику рішень

Напрям журналістики рішень в українській журналістиці є відносно молодим явищем, але актуальним. Адже люди втомились отримувати тільки негативні новини. Натомість усе більшим є запит на конструктив та способи розв’язання проблем. 

Переглянути лендинг можна тут. Він буде корисний журналістам та редакціям, які вже працюють або ж тільки починають працювати зі стилем журналістики рішень. Також стане у пригоді факультетам журналістики, громадським активістам та локальним спільнотам.

Лендинг має декілька блоків:

  • визначення, що таке журналістика рішень та як вона працює;
  • поради, як створювати публікації на основі рішень;
  • статті від MediaLab Online для тих, хто хоче працювати у цьому напрямку;
  • матеріали, які створили команди видання «Перший канал соціальних новин» (Луцьк), «Свои. City» (Бахмут, Київ), «Перший Криворізький» (Кривий Ріг) у межах програми «Журналістика рішень для локальних медіа»;
  • історії про те, як публікації вплинули на життя цілих громад та окремих людей у різних куточках України;
  • коментарі редакторів медіа про досвід роботи з журналістикою рішень.

У час глобальних криз журналістика рішень може активізувати громади й протидіяти відчуттю безсилля. Для будь-яких великих змін потрібні дії уряду, але є люди, які здатні розв'язувати певні проблеми на локальному рівні. Тому журналістика рішень може сприяти зміні дискурсу, допомагати шукати ідеї та інші ракурси.

Лендинг створено в межах програми «Журналістика рішень для локальних медіа». Її реалізує «Львівський медіафорум» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.