Пам’ять під час публічних подій: досвід X LMF

LMF — найбільша конференція про медіа і для медійників у Східній та Центральній Європі. Цьогоріч вона зібрала у Львові 500 людей із 36 країни. Форум, який відбувається вже вдруге під час повномасштабної війни, був пронизаний різними жестами пам’яті.

«Ми з командою намагались побудувати програму так, щоб люди, які вперше відвідають Україну, змогли глибше зануритись у наш контекст», — сказала Дара Франко, комунікаційна менеджерка Львівського медіафоруму

Пам’ять під час публічних подій: досвід X LMF

Під час відкриття LMF продемонстрували аудіовізуальну інсталяцію «вагоме невимовне» — пам’яті Євгена Гулевича, мислителя, митця, перекладача, журналіста. Воїна, який загинув під Бахмутом.

Звук для композиції створив Остап Мануляк, використавши оброблені аудіозаписи Євгена, які він цілеспрямовано робив на Херсонщині, перебуваючи у лавах десантно-штурмових військ, і осмислюючи свій досвід воїна як митець.

Зображення, на основі якого Андрій Лінік створив відео — це фотографія Юрка Вовкогона, військового і культурного діяча.

«Думаючи про тему цьогорічного Форуму — пошук порозуміння — мені як ініціаторці цього творчого проєкту дуже зрезонувала ідея занурити зокрема і закордонних гостей у той особливий стан уваги до життя у кожному його звуці і прояві, який умів плекати у собі наш товариш Євген Гулевич», — сказала Євгенія Нестерович, кураторка культурної програми X LMF.

Пам’ять під час публічних подій: досвід X LMF

Євгенія додала — важливо було зробити цей мистецький жест пам’ятання персональним і універсальним водночас.

Також частиною програми LMF були відвідини Меморіалу Героям Небесної сотні та Марсового поля. Діана Борисенко, спеціально запрошена екскурсоводка, зупиняла групу біля двох могил загиблих, яких знала особисто, — Ілони Орлової та Сергія Цибочкина.

<i>Відвідини Марсового поля</i>
Відвідини Марсового поля

«Ми не знаємо точно, скільки військових, цивільних і зокрема журналістів загинули за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Проте за кожною смертю стоїть людська історія і глибокий біль. Організатори публічних подій, а особливо міжнародних, де збираються представники різних країн, мають обов'язково підтримувати культуру пам'яті, яка є важливою частиною культурної політики», — додала Дара Франко, комунікаційна менеджерка Львівського медіафоруму.

Пам’ять під час публічних подій: досвід X LMF

Платформа пам’яті Меморіал прагне створювати нову культуру пам’яті в Україні та закликає вшановувати пам’ять загиблих у цій війні. Меморіал відкритий до співпраці з організаторами культурних, наукових, спортивних бізнес-заходів задля цієї місії.