Психологічна підтримка для журналістів

Львівський медіафорум у партнерстві із Центром психічного здоров’я та травматерапії «Простір надії» Українського католицького університету започаткував програму психологічної підтримки для журналістів, які пережили або переживають психологічне виснаження чи травми, професійне вигорання, страх втратити роботу або інші можливі труднощі.

 

Кожна третя людина на планеті переживає емоційне виснаження чи вигорання, зокрема працівники творчих професій, до яких відносять і журналістів. Якщо ігнорувати такий стан, то через певний час це призводить до клінічної депресії. 

 

За статистикою від 80 до 100 відсотків журналістів у своїй роботі ставали свідками подій, які їх травмували. Постійна взаємодія з людьми та співпереживання, ненормований графік, потреба завжди бути в темі та опрацьовувати нескінченні потоки інформації – далеко не всі причини чому медійники частіше стикаються з емоційним виснаженням, ніж представники інших професій.

 

Саме тому Львівський медіафорум спільно з Центром психічного здоров’я та травматерапії «Простір надії» УКУ провели програму безкоштовної психологічної підтримки для журналістів. Медійники, котрі зіштовхнулися з розладами тривоги, посттравматичним стресовим розладом, розладом адаптації, переживають депресію, втрату, труднощі у стосунках та спілкуванні, чи інші особисті виклики, мають змогу звернутися по анонімні онлайн-консультації від психологів Центру.

 

Станом на початок 2021 року безкоштовними консультаціями анонімно скористались більше 15-ти журналістів з різних куточків України, а психологи провели 200 годин терапії. Основні методи роботи — когнітивно-поведінкова терапія, схема-терапія, EMDR.

 

Додатково у межах проєкту вийшла серія публікацій пов’язана з темою психологічного здоров’я працівників медіа:

 

🔸 Коли двигун не має звідки брати пальне, машина зупиняється

🔸 Як писати про смерть

🔸 Професія на все життя

🔸 Більшість журналістів думають, що добре справляються зі стресом

🔸 Як працювати з важкими темами

🔸 Психологічний клімат у редакціях 

🔸 Чужі і спільні травми

🔸 Травмонебезпечна професія

 

Проєкт підтримали Міжнародний Фонд «Відродження» та Фонд розвитку ЗМІ посольства США в Україні.

 

до проєктів