ЛМФ Підтримка мережі журналістів

У межах цього проєкту команда Львівського медіафоруму працювала над двома напрямками: «Українською мережею з протидії дезінформації» та інформаційним центром для переміщених журналістів / журналісток (Lviv Media Hub).

 

Українська мережа з протидії дезінформації

 

Проєкт мав на меті надати інституційну та фінансову підтримку для 10 українських редакцій та посилити їхню спроможність продукувати якісний контент для ефективної протидії дезінформації в українському інформаційному полі.

 

Тематичний фокус проєкту: історії війни — люди війни — наслідки війни — втрати війни — герої війни — правда війни — майбутнє після війни. Участь у мережі також включала покращення технічних можливостей ЗМІ для протистояння кібератакам та успішної роботи на різних платформах соціальних медіа та в месенджерах. 

 

Учасниками мережі стали 10 українських регіональних редакцій: 

 

🔸 Zaхid.net (Львів): zaxid.net/

🔸 Сайт соціальних новин «Перший» (Луцьк): pershyj.com/

🔸 КУРС (Івано-Франківськ): kurs.if.ua/

🔸 VeЖа (Вінниця): vezha.ua/

🔸 Житомир.info (Житомир): zhitomir.info/

🔸 Перший Криворізький (Кривий Ріг): 1kr.ua/

🔸 061 (Запоріжжя): 061.ua/

🔸 Шпальта (Чернівці): shpalta.media/

🔸 Четверта влада (Рівне): 4vlada.com/

🔸 Varosh (Ужгород): varosh.com.ua/

 

Для створення контенту редакції співпрацювали з фаховими менторами та менторками: 

 

🔎 Ігорем Балинським — медіаекспертом, співзасновником видавництва «Човен» та школи журналістики УКУ, координатором Центру комунікаційних досліджень і аналітики Networks;

🔎 Зоєю Красовською — дослідницею медіа, аналітикинею ГО Львівський медіафорум;

🔎 Анною Гін — журналісткою та письменницею. Як публіцистка регулярно співпрацює з різними редакціями України.

 

Протягом березня-вересня 2022 року редакції напрацювали та опублікували 240 матеріалів. Загальне охоплення проєкту становить понад 10 000 000. 

 

Професійні відзнаки проєкту

 

Матеріал, який сайт соціальних новин «Перший» створював у межах проєкту, отримав спецприз «Найкращий репортаж у локальному медіа» конкурсу професійної журналістики «Честь професії». Мова про «”Нам один шлях – в ліс”. Репортаж із волинських сіл, де через городи – Білорусь» (Віта Сахнік, Людмила Герасимюк).

 

Крім того, ще три редакції-учасниці проєкту в межах конкурсу «Честь професії» стали: 

🔸 Фіналістами спецпризу «Найкраще інтерв’ю в локальному медіа» «Три тижні у пеклі Маріуполя. Розповідь лікаря, який вирвався звідти» (Сахнік Віталія, Герасимюк Людмила), сайт соціальних новин «Перший»;

🔸 Переможцями спецпризу «Найкраще інтерв’ю в локальному медіа» «”Або ти кидаєшся на амбразуру, або пробуєш пристосуватись”. Як живе Херсонщина під окупацією» (Олександра Бодняк) Zaxid.Net;

🔸 Переможцями спецпризу «Найкраще розслідування у локальному медіа» «Чорна скринька: чому пацієнти у Рівному платять за операції» (Антоніна Торбіч, Hanna  Hinochick та Vlad Martynchuk) Четверта влада, Суспільне Рівне.

 

Проєкт є розширенням Західноукраїнської мережі з протидії дезінформації, що почала діяти в серпні 2021 року в складі 4 медіа з Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Львівської областей (КУРС, Шпальта, Varosh, Zaxid.net).

 

Інформаційний центр для журналістів та журналісток, які були вимушені покинути свої домівки 

 

Проєкт передбачав створення у Львові центру для журналістів, які шукають будь-якої допомоги. Lviv Media Hub став надійним притулком для медіапрофесіоналів, які переїхали до Львова. У результаті Львівський медіафорум протягом березня-червня 2022 року зміг забезпечити тимчасове житло для кількох десятків людей на час пошуку довгострокових варіантів. 

 

У подальшому Lviv Media Hub слугуватиме робочим місцем для журналістів та журналісток. Більше про простір читайте тут.

 

Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтесь до координаторки проєкту: havryliv@lvivmediaforum.com.

 

Проєкт «ЛМФ Підтримка мережі журналістів» реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

до проєктів