Змінюватись і змінювати: революційні тенденції у медіа обговорюватимуть на III Lviv Media Forum

30.03.2015

Стартувала реєстрація на ІІІ Львівський медіафорум. Найбільша медійна подія країни відбудеться 28-30 травня. Головна тема цьогорічного Форуму – Медіа у час бурхливих змін.

Понад 600 журналістів, експертів, аналітиків, медіаменеджерів та блогерів збере ІІІ Львівський медіафорум. Географія спікерів включає щонайменше десять країн: США, Велику Британію, Німеччину, Швецію, Данію, Росію, Білорусь, Польщу та Україну. Цьогоріч доповіді та дискусії сфокусуються на ролі медіа під час кризових подій в Україні та довкола неї, а також на новітніх тенденціях у світовій практиці.

Спеціальним гостем, який відкриє ІІІ Львівський медіафорум, стане французький політичний журналіст, письменник та філософ Бернар-Анрі Леві. А незмінним ведучим Форуму залишається український медіаексперт і телеведучий Андрій Куликов.

День перший. Медіа і війна

Центральною темою першого форумного дня стануть медіа під час кризових подій в Україні та довкола неї.

Як війна змінює людей по обидва боки об’єктива камери? Історії з передової учасники почують з перших вуст від воєнних кореспондентів Аркадія Бабченка (Росія), Павела Решки (Польща) та Левка Стека («Радіо «Свобода», Україна).

Чи знайшли світові медіа антидот на російську пропаганду? Відповіді на це запитання шукатимуть американська журналістка Енн Еплбаум (лауреатка Пулітцерівської премії, оглядач «Washington Post» та «Slate») та німецький журналіст Борис Райтшустер.

Про інформаційну політику України на Донбасі дискутуватиме радник міністра інформаційної політики Сергій Костинський, донецький журналіст, головний редактор «ОстроВ» Сергій Гармаш, блогер Денис Казанський та головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов.

Як українські медіа можуть почати творити нові смисли і гарантувати більший рівень інформаційної безпеки? Ключі до розуміння віднаходитимуть у дискусії політичні аналітики Сергій Рахманін («Дзеркало тижня», Україна), Костянтин фон Еггерт («Коммерсантъ FM», Росія) та польський журналіст Пьотр Андрусечко.

Окремою темою першого дня також стане суспільне мовлення в Україні: які перешкоди постають на шляху ініціаторів та як їх подолати – розкажуть генеральний директор НТРКУ Зураб Аласанія, співзасновник hromadske.tv Роман Скрипін та представники суспільного мовлення з Данії.

День другий. Медіа і глобальна конкуренція

Обговоренню новітніх тенденцій у світових медіа та потенціалу українських ЗМІ у глобальній конкуренції присвятять другий день Львівського медіафоруму.

Про спільні журналістські розслідування в Європі та Україні учасники дізнаються від німецького розслідувача Маркуса Бенсмана та керівника українського проекту «Слідство.Інфо» Дмитра Гнапа.

Прогнози щодо розвитку медіа у глобальному контексті в своїй доповіді представить директор Школи журналістики Гарвардського університету «Nieman Lab» Джошуа Бентон.

Також цього дня на Форумі говоритимуть про майбутнє друкованих ЗМІ за участі головного редактора польського журналу «Polityka» Яцека Жаковського та екс-головреда «Esquire» Олексія Тарасова.

Як цифрова журналістика змінить новини – розповість Дуй Лінь Ту, директор програми Digital Media у Школі журналістики Колумбійського університету (США).

Наприкінці другого дня Львівського медіафоруму відбудеться вручення Премії імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» та «Лекція свободи» від професорки Донецького національного університету Олени Стяжкіної.

День третій. Майстер-класи

На третій день Форум дещо змінить формат: численні тренінги, майстер-класи та презентації на вузькоспеціалізовані теми відбуватимуться в новому корпусі Українського католицького університету та у центрі міста*.

Майстер-клас з доступу до інформації проведуть головний редактор проекту розслідувань «Наші гроші» Олексій Шалайський, голова Громадської ради з люстрації Єгор Соболєв та операційний директор Fundacja ePanstwo Якуб Гурніцкі (Польща).

Якуб Гурніцкі очолить також і блогерський івент, до якого долучаться львів’янин Петро Нек та блогер з Києва Крус Крус (Олександр Барабошко).

Як використовувати мультимедійні технології у медіа, розкаже шведський digital-журналіст Матс Вікман.

Ще один із доповідачів третього дня Форуму – екс-головред Esquire в Україні Олексій Тарасов, який обіцяє розповісти про лайфстайл-журналістику в інтернеті.

Директор програми Digital Media у Школі журналістики Колумбійського університету (США) Дуй Лін Ту проведе воркшоп: “Як використовувати мобільний телефон в журналістиці:практичні поради”.

Секрети якісного документального кіно відкриватиме режисер проекту BABYLON’13 Володимир Тихий та автор проекту Hromadske.doc Богдан Кутєпов.

Майстер-клас із фотографії проведе володар премії World Press Photo, шведський фотограф Пол Гансен.

Про міжнародну та військову журналістику розповість американський журналіст Нолан Петерсон.

*Перелік майстер-класів ще доповнюється.

Зареєструватися та стежити за новинами ІІІ Львівського медіафоруму можна на сайті: lvivmediaforum.com

Організатори Львівського медіафоруму: ГО «Львівський медіафорум», Школа журналістики УКУ. За сприяння Львівської міської ради.