Інформаційна кампанія #цінаслова

В Україні триває інформаційна кампанія #цінаслова

Павло Казарін, Іван Верстюк, Наталя Лигачова, Ірина Славінська, Зураб Аласанія та багато журналістів й представників медіаспільноти уже долучились до інформаційної кампанії #цінаслова, яку розпочали ГО «Львівський медіафорум» та Премія імені Георгія Ґонгадзе.

Нагадаємо, що «Ціна слова» — інформаційна кампанія, що стартувала 16 вересня. Її мета — нагадати аудиторії українських медіа про цінність незалежної журналістики.

Цією кампанією організатори хочуть нагадати громадянському суспільству про вагу правди. А також про те, що здобувати та поширювати незручну інформацію — ризикова робота заради суспільного блага.

«Ми закликаємо усіх ділитися власними історіями під хештегом #цінаслова і розповідати про те, чому правдиве слово важливе для розвитку та безпеки громадянського суспільства, демократії, свободи окремої людини та держави. Долучаючись до кампанії #цінаслова ви робите щоденний вибір на користь правди. Адже правда і слово мають свою ціну й інколи вона непомірно висока», — зазначають організатори.

У межах кампанії, під час 27 Львівського міжнародного BookForum, що цьогоріч проходив онлайн, відбулась дискусія «Ціна Слова. Про місію журналіста в боротьбі за правду». Мирослава Гонгадзе, Зураб Аласанія і Вахтанг Кіпіані під модерацією Ігоря Балинського поговорили про ціну правди, важливість єдності медіаспільноти й особистий вибір іти проти системи.

Мирослава Гонгадзе, журналістка, керівниця української редакції «Голос Америки»: Складно сказати, чому журналіст обирає говорити правду, ризикуючи власним життям у час, коли всі мовчать. Це пов’язано з психологією людини, з особистим рішенням кожного бути в професії ― феєричній, активній, цікавій, захоплюючій, але пов’язаній з великими викликами. Справжніми журналістами є люди, які не здатні жити без того, щоб пізнавати світ і розповідати про це пізнання іншим.

16 вересня на Майдані незалежності відбулась акція пам’яті Георгія Ґонґадзе та всіх убитих журналістів, а з нагоди 20-х роковин убивства Георгія Ґонґадзе правозахисники та журналісти написали звернення до української влади

Стежити за перебігом кампанії #ЦінаСлова можна на сайті priceofword.com, де зібрані та опубліковані усі матеріали кампанії, а також цитати тих, хто вже доєднався та висловив свою думку.

до новин