Українські медіа VS російська пропаганда

27.09.2015

Яку роль відіграли ЗМІ у наростанні сьогоднішніх конфліктів ? Що ще може спричинити невдоволення в Українців? І чи можуть медіа якось вплинути на зменшення суспільної напруги?  6 жовтня в Києві презентують дослідження «Конфлікт в медіа і медіа в конфлікті: донесення дражливих питань через ЗМІ». Також відбудеться експертне обговорення результатів дослідження.

Експертів в сфері медіа, журналістів, соціологів, конфліктологів, політологів, громадських активістів, які займаються питаннями медіа та журналістики, налагодження діалогу, подолання конфліктності запрошують 6 жовтня о 10:30 у MediaHub (Київ, вул. Суворова, 4/6) для того, аби обговорити результати дослідження та запропонувати шляхи подолання соціальної напруги. Реєстрація: http://bit.ly/1KHmSrZ.

Зазначимо, дослідження є частиною однойменного проекту «Конфлікт в медіа і медіа в конфлікті: донесення дражливих питань через ЗМІ», що реалізовується Українським Католицьким Університетом спільно з ГО «Львівський Медіафорум» при фінансовій підтримці  Посольства Великої Британії в Україні.

В рамках дослідження, яке проводила соціологічна агенція «ФАМА» у серпні-вересні 2015 р., було проведено експертне дослідження. Соціологи досліджували сьогоднішні конфлікти в Україні: чи зневірилися і наскільки українці у новій владі? Які стосунки між місцевими та переселенцями?  Що спричиняє в українців найбільше невдоволення? Чи поглиблюють конфлікти медіа чи, навпаки – послаблюють? Аби це дослідити, соціологи провели інтерв’ю із 50 експертами  в галузі медіа-досліджень, журналістики, соціології політології, антропології, конфліктології. Також було проведено всеукраїнське репрезентативне дослідження та фокус-групи  серед мешканців Львова, Києва, Харкова, Одеси, Дніпропетровська.

Наступний етап проекту – Школа журналістики УКУ запрошує журналістів місцевих та регіональних засобів масової інформації взяти участь в навчальній програмі «Медіа як посередник у розв’язанні та попередженні конфліктів», що відбудеться 29-31 жовтня 2015 року в Українському католицькому університеті (Львів). Деталі: http://journalism.ucu.edu.ua/program-highlights/4382/