Соціологічне дослідження «Особливості споживання (дез)інформації»

Соціологічне дослідження «Особливості споживання (дез)інформації» в межах проєкту Західноукраїнської мережі з протидії дезінформації

Експерти Західноукраїнської мережі з протидії дезінформації дослідили головні канали та умови поширення дезінформації, типи споживання контенту у читачів новин віком 16 до 65 років у чотирьох областях Західної України: Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій.

У межах проєкту Львівського медіафоруму спільно з соціологічною агенцією Fama проведено дослідження «Особливості споживання (дез)інформації». Завданням, якого було вивчення практики медіаспоживання та визначення сигналів довіри до інформації та / або джерел інформації. Для дослідження обирались матеріали, які містили правдиву, точну і нейтральну інформацію, а також різний спектр маніпуляцій, аби встановити, як ці маніпуляції зчитуються учасниками дослідження.

Нагадаємо, що у червні команда Львівського медіафоруму створила Західноукраїнську медіамережу з протидії дезінформації, яка має на меті допомогти регіональним медіа ефективніше боротись з маніпуляціями та дезінформацією. На основі досліджень експерти напрацювали рекомендації для чотирьох  н’юзрумів: Zaxid.Net (Львів), Шпальта (Чернівці), КУРС (Івано-Франківськ), Varosh (Ужгород).

Підсумки проєкту команда презентує на Західноукраїнському форумі з дезінформації у рамках щорічних LMF Talks, який відбудеться восени 2021 року в Ужгороді.

Це дослідження було представлене ГО “Львівський медіафорум” та Дослідницькою агенцією Fama за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проведення цього дослідження стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукції є винятковою відповідальністю ГО “Львівський медіафорум” та Дослідницької агенції Fama та не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цієї продукції у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання в будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело.

до новин