Регіональні журналісти Півдня України пройшли тренінги напередодні виборів

23.09.2015

Напередодні місцевих виборів для 20 регіональних журналістів з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей  провели триденні тренінги в Одесі 18-20 вересня.  Тренінги «Політична освіта для представників регіональних ЗМІ» організовує ГО «Львівський Медіафорум» та «Інститут Політичної Інформації» за підтримки Фонду Розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Під час навчань журналісти отримали інформацію щодо нового виборчого законодавства, політичних аспектів та інноваційні інструменти для відслідковування виборчих кампаній.

Тренерами виступили експерти у сферах права, політичної агітації, нових медіа.

Юлія Сербіна (ГО «Сприяння міжкультурному діалогу») розповіла про особливості нового закону «Про місцеві вибори» та права і можливості журналістів під час виборів.

Ярослав Юрчишин (Реанімаційний Пакет Реформ) говорив про особливості спілкування з політиками під час виборів,  організацію співпраці виборчих штабів і види заходів виборчої кампанії.

Галина Петренко («Телекритика») наголошувала на розмежуванні інформації, агітації та політичної реклами під час виборів.

Віталій Мороз, («Інтерньюз-Україна») розкривав способи використанні інноваційних інструментів для відслідковування виборчої кампанії – від Twitter до Facebook, Storify.

Настя Станко (hromadske.tv) поділилася досвідом, як проводити розслідування з допомогою Google maps, ingstagram та foursquare, як перевіряти інформацію та використовувати соцмережі для лонгрідів.

Мар’яна Малачівська-Данчак (соціологічна агенція “Фама”) розповіла, як журналістам читати соціологічні звіти та випадково не стати маніпулятором громадської думки.

А вже цього тижня організатори такі тренінги проведуть для 20 журналістів Заходу України.