Подавайтесь на участь в репортажному проекті “Грузія/Румунія/Молдова/Туреччина: випробування демократією”

06.06.2017

ГО “Львівський медіафорум” оголошує відбір для участі в репортажному проекті “Грузія/Молдова/Туреччина/Румунія: випробування демократією”.

Шукаємо українських репортерів, які готові написати репортажі про процеси демократичної трансформації у цих причорноморських країнах.

У репортажах має бути висвітлено одну із наступних тематик:
– соціальний розвиток;
– стосунки з сусідами по регіону.
– свобода преси;
– громадські ініціативи;
– гендерна рівність;
– інклюзивнe суспільство;

Репортаж не може бути подієвим. Натомість має розповідати про буденні процеси обраної країни, через які і відбуваються (або гальмуються) демократичні трансформації.

Перевагу надаємо мультимедійним репортажам. Фотоілюстрації до текстів обов’язкові.

Орієнтовний час перебування в обраній країні – 5 днів. ГО “Львівський медіафорум” покриє витрати на дорогу, харчування та проживання кожного учасника проекту.

Усі матеріали, створені в рамках проекту “Грузія/Молдова/Туреччина/Румунія: випробування демократією”, будуть опубліковані в українських ЗМІ.

Щоб взяти участь, просимо надіслати на info@lvivmediaforum.com наступні матеріали:
– Детальний план репортажу (де вказано, в яку країну ви хочете поїхати; на яку тематику будете писати репортаж; яким буде його головний герой; місця, які плануєте відвідати; час, необхідний на поїздку).
– Мотиваційний лист (обсягом – до 2 000 знаків), в якому поясните, чому берете участь у проекті, і чим вас зацікавила обрана країна та тема.
– Резюме/портфоліо, де обов’язково є лінки на ваші опубліковані репортажі.

У назві листа напишіть, будь ласка, Black Sea Trust, своє ім’я та прізвище.

Заявки приймаємо до 26 червня включно.

Переможців оголосимо 30 червня.

“Грузія/Молдова/Туреччина/Румунія: випробування демократією” проходить в рамках проекту Black Sea Trust, організованого German Marshall Fund. За підтримки Школи журналістики УКУ.

P.S. Сподіваємося, що учасники проекту “Грузія/Молдова/Туреччина/Румунія: випробування демократією” у створенні репортажу будуть керуватися формулою, виведеною Маріушем Щиґелом:

“репортаж… – це щось більше, ніж звичайна газетна стаття. Це – поєднання “фактів і краси”. Це – правда, розказана, зазвичай, за законами літератури;
репортер може користуватися всіма прийомами, що їх застосовує письменник, пишучи роман чи оповідання, крім одного: він не може вигадувати;
бажано, щоб у репортажі не було ніяких коментарів – усе можна показати через образ;

репортера не обмежують ніякі журналістські схеми; саме тому, скажімо, я можу повторювати на початку кожного абзацу “вона була врівноважена”, що в журналістському тексті було б неприпустимою манірністю;

репортаж мусить мати додаткову вартість, тобто має розповідати про факти, але й про щось іще; словом, у ньому мусить бути те, що найвидатніша польська репортерка Ганна Кралль називає “доданою вартістю фактів”.