Медіа в час бурхливих змін – тема ІІІ Львівського медіафоруму

02.03.2015

ІІІ Львівський медіафорум відбудеться 28-30 травня на Арені-Львів, та на майданчиках у центрі міста. Цьогоріч тема форуму – «Медіа в бурхливі часи змін». Організатори очікують на понад 600 учасників – журналістів, редакторів, блогерів, експертів, аналітиків, медіаменеджерів, студентів.

І день. «Медіа і війна» (Арена-Львів)
У перший день головною темою форуму стане роль медіа у кризових подіях в Україні та довкола неї.

Як війна на Донбасі та окупація Криму змінила роботу українських ЗМІ, стандарти журналістики та очікування аудиторії? Яку інформаційну політику проводить Україна щодо теми війни? Чи виробляють світові медіа та громадська думка західних країн антидот на інформаційні маніпуляції щодо ситуації в Україні? Чи здатні українські медіа творити нові смисли, що зменшуватимуть внутрішнє напруження в країні у майбутньому та гарантуватимуть більший рівень інформаційної безпеки.

Окремою темою першого дня стане суспільне мовлення в Україні – які перешкоди виникають на шляху ініціаторів створення суспільного мовлення та як їх подолати.
Наприкінці першого дня відбудеться вручення щорічної Премії імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» та традиційна «Лекція свободи».

ІІ день. «Медіа і глобальна конкуренція» (Арена-Львів)
Другий день форуму буде присвячений обговоренню новітніх тенденцій у світових медіа та потенціал українських ЗМІ у глобальній конкуренції.

Провідні експерти зі світових видань та експертних установ представлять на обговорення прогнози щодо розвитку медійної галузі – нових технологій, нових стандартів та вимог у журналістиці, виживання якісної журналістики в умовах жорсткої конкуренції на ринку. Яким буде завтрашній день медіа? Питання, яке турбує кожного, хто хоче правильно сформувати власну стратегію розвитку.

Окремою темою стане питання саморегуляції українських ЗМІ. Чи здатні українські медіа запровадити найкращі взірці саморегульованих інституцій країн Європи.

Також цього дня обговорять практики об’єднання зусиль журналістів з різних видань, різного типу ЗМІ для проведення якісних та масштабних журналістських розслідувань.

ІІІ день (різні майданчики в центрі Львова)
Упродовж третього дня Форуму на різних майданчиках у центрі Львова відбудуться численні майстер-класи, семінари, презентації на вузькоспеціалізовані теми.

Організатори обіцяють відкрити реєстрацію вже наприкінці березня. За інформацією можна слідкувати на сайті форуму: lvivmediaforum.com.

Організатори Львівського медіафоруму: ГО “Львівський медіафорум, Школа журналістики УКУ. За сприяння Львівської міської ради.