Команда ГО «Львівський медіафорум» створила сторінку на Patreon’і, щоб підтримати українських журналістів

У січні 2022 року команда випрацювала план дій на випадок повномасштабного вторгнення Росії в Україну. З першими вибухами 24 лютого «Львівський медіафорум» переформатував діяльність і тепер 24/7 підтримує локальні незалежні редакції загалом та журналісток і журналістів зокрема.

Через війну український медіаринок зазнав значних втрат і потребує стабільної підтримки. Журналістки та журналісти зіткнулися не лише з фізичними загрозами, а й мають матеріальні труднощі. Старі фінансові моделі медіа вже не працюють, а більшість джерел доходів втрачено.

Підтримка і перезапуск українських медіа неможливі без допомоги цивілізованого світу. Тому ми і створили сторінку на Patreon’і, щоб усі, кому небайдужий розвиток української незалежної журналістики, могли долучитися фінансово: patreon.com/lvivmediaforumUA.

Це доповнить наші ресурси, і ми зможемо стабільно допомагати журналісткам і журналістам. Сума внеску не є фіксованою, а зібрані кошти витрачатимемо на те, щоб забезпечити належну діяльність українських медіа.

Допомога, яку надає Медіафорум:

  • евакуація журналістів та їхніх рідних із регіонів, де тривають активні бойові дії;
  • прихисток у Львові, де можуть проживати та працювати представники медіа, які були змушені покинути свої домівки;
  • фінансова допомога для підтримки і перезапуску редакцій;
  • техніка для роботи редакцій;
  • консультації з кібербезпеки, захист сайтів українських медіа;
  • розблокування сторінок українських редакцій та журналістів у мережах Facebook та Instagram і встановлення додаткового захисту від блокування;
  • консультації професійних психологів;
  • пошук спорядження для індивідуального захисту.

За 60 днів війни ми надали прихисток та місце для роботи у Львові понад 160 журналісткам і журналістам, а також посприяли 82 редакціям.

Організація напрацьовує стратегічні рішення, щоб українські медіа були готові до викликів і воєнного, і повоєнного часу. Докладніше про результати нашої діяльності зможуть дізнатися патрони і патронки.

Саме медіа документують і висвітлюють потворні та жорстокі злочини Росії. Світ не дізнався би про звірства в Маріуполі, якби не репортажі журналістів Євгена Малолєтки та Мирослава Чернова. Фотожурналіст Стас Козлюк та його колеги зафіксували наслідки масових вбивств у Бучі, Гостомелі та Ірпені. Сотні їхніх колег продовжують працювати часто як єдине джерело інформації в зоні бойових дій та окупації.

Попри небезпеку для життя, журналістки та журналісти продовжують розповідати правду. Їхня діяльність з кожним днем наближає кінець епохи російського терору у світі. Сюжети, які вони зняли, гігабайти фото, відео, написані тексти стануть доказами для міжнародного трибуналу.

Голос української незалежної журналістики має звучати якнайгучніше. Ставайте амбасадорами та амбасадорками правди — підтримуйте розвиток українських медіа.

Якщо ваші друзі також цікавляться українськими медіа та тим, що відбувається в Україні, — поділіться, будь ласка, посиланням на Patreon’і із проханням підтримати цю ініціативу.

до новин