Якщо дезінформація захоплює світ, то час об’єднуватись і боротись з нею

Цьогоріч команда «Львівського медіафоруму» створила «Західноукраїнську медіамережу з протидії дезінформації». Її мета — допомогти регіональним медіа ефективніше боротись з маніпуляціями та дезінформацією.

Експерти мережі дослідили головні канали та умови поширення дезінформації, типи споживання контенту у читачів новин віком від 16 до 65 років у чотирьох областях Західної України: Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій.

У ході дослідження на території цих областей було проведено:

  • експертні інтерв’ю;
  • моніторинг локальних медіа та соціальних мереж;
  • соціологічне дослідження. 

На основі проведених досліджень та моніторингів експерти сформували головні виклики щодо поширення дезінформації через онлайн-платформи та соціальні мережі, а також розробили рекомендації для чотирьох н’юзрумів: Zaxid.Net (Львів), Шпальта (Чернівці), КУРС (Івано-Франківськ), Varosh (Ужгород). Це допоможе зміцнити здатність західноукраїнських медіа протистояти дезінформації та боротися з нею у регіонах.

Детальніше з дослідженням, розробленими рекомендаціями та інструментами боротьби з дезінформацією можна ознайомитись в Аналітичному звіті проєкту:

Проєкт «Західноукраїнська медіамережа з протидії дезінформації» реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цієї продукції у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання в будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело.

до новин