Якщо дезінформація захоплює світ, то час об’єднуватись і боротись з нею

Цьогоріч команда «Львівського медіафоруму» створила «Західноукраїнську медіамережу з протидії дезінформації». Її мета — допомогти регіональним медіа ефективніше боротись з маніпуляціями та дезінформацією.

Влітку 2021-го експерти та експертки мережі досліджували канали та умови поширення дезінформації, типи споживання контенту у чотирьох областях Західної України: Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій. Повне дослідження ви можете переглянути ось тут.

У ході дослідження  на території Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької областей було проведено:

  • експертні інтерв’ю;
  • моніторинг локальних медіа та соціальних мереж;
  • соціологічне дослідження. 

На основі проведених досліджень та моніторингів експерти сформували головні виклики щодо поширення дезінформації через онлайн-платформи та соціальні мережі, а також розробили рекомендації для чотирьох н’юзрумів: Zaxid.Net (Львів), Шпальта (Чернівці), КУРС (Івано-Франківськ), Varosh (Ужгород). Це допоможе зміцнити здатність західноукраїнських медіа протистояти дезінформації та боротися з нею у регіонах.

Детальніше з дослідженням, розробленими рекомендаціями та інструментами боротьби з дезінформацією можна ознайомитись в Аналітичному звіті проєкту:

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукції є винятковою відповідальністю ГО «Львівський медіафорум» та Дослідницької агенції Fama та не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цієї продукції у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання в будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело.

до новин