fbpx

У Львові стартував 7 Lviv Media Forum

30.05.2019

Найбільша медійна конференція Центрально-Східної Європи триватиме від 30 травня і до 1 червня та прийме учасників з 25 країн світу.

Понад 120 спікерів дискутуватимуть навколо фокусної теми 7 Lviv Media Forum – медіаефектів діджитал ери. Перший день форуму окреслить головні медійні ідеї та тренди. Програма другого дня сфокусується на сучасних наративах і форматах, а третій день буде присвячений інструментам та можливостям цифрової культури.

«У наш час спілкування перетворюється на певну розкіш. Тому я дуже радий, що на Львівському медіафорумі ми маємо можливість протягом трьох днів зібратися, спілкуватися, дебатувати, обмінюватись думками, дискутувати.  Дякуємо, що зробили це можливим», – сказав виконавчий директор Львівського медіафоруму Юрій Опока.

Співорганізатор Lviv Media Forum, засновник Школи журналістики УКУ Ігор Балинський вважає, що один зі смислів цьогорічного медіафорумів могло би бути слово роздуми.

«Роздуми про смисли, про життя, про професію, про відповідальність, яку ми всі з вами несемо. Мені видається, що Львівський медіафорум є майданчиком, де би ми мали пояснювати один одному і аудиторії те, що діється навколо нас. І тут є дуже багато людей, які вже цим займаються».

За словами голови Представництва ЄС в Україні Хюґа Мінґареллі, очолювана ним організація горда вже вшосте бути частиною організації Львівського медіафоруму.

«Інформація може стати дуже корисним інструментом для посилення демократичних процесів. Але ми також бачимо приклад того, як вона може стати інструментом не на користь демократії у певних руках. Тому дуже важливо учасникам обмінятися поглядами про те, як можна у найкращий спосіб працювати з інформацію.

ЄС буде робити все можливе, щоби захистити людей, які працюють з інформацією. Переконатися, щоб вони дійсно були незалежними. Я маю на увазі економічно незалежними. Тому ми робимо все, аби підтримати незалежну журналістику. ЄС на вашому боці – на боці журналістів і тих, хто працює в ЗМІ. Щоби ви могли працювати в належний спосіб. Ми захоплені тим, що ви робите для України у галузі посилення демократії», – сказав Хюґ Мінґареллі.

«Нещодавно в Україні закінчились вибори. І ми вкотре побачили ті питання, які актуальними для медіа. Український медіаландшафт часто упереджений залежно від того, хто стоїть за медіями. Тому ми маємо дуже серйозно говорити про закон про аудіовізуальні служби і послуги. Щоб у вас був сильніший медіарегулятор.

На Львівському медіафорумі ми будемо говорити про об’єктивність, про посилення спроможності суспільного мовника і про те,  як створити для нього стабільні фінансові умови для нього. Закликаю приєднуватись», – сказав під час відкриття 7 Lviv Media Forum голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг

7 Lviv Media Forum організований у партнерстві з Національним Фондом на підтримку Демократії NED, Посольством США в Україні, NATO, Victoria Gardens, Представництвом ЄС в Україні та за підтримки Українського культурного фонду. Організатори — ГО «Львівський медіафорум» та Школа журналістики УКУ. Форум відбувається за сприяння Львівської міської ради.