Хто впливає на ЗМІ вашого міста – у рамках IV Lviv Media Forum презентували інтерактивну карту медіавласності України

У Львові триває найбільша медійна подія країни – IV Lviv Media Forum. Сьогодні тут презентували інтерактивну карту медіавласності із інформацією про найбільші міські та регіональні ЗМІ, їхніх власників та осіб, які мають прямий вплив на роботу медіа.

Сьогодні на сайті доступна інформація про головні ЗМІ в чотирьох обласних центрах: Харкові, Одесі, Дніпропетровську та Львові. Найближчим часом будуть оприлюднені дані про медіа Чернігова, Запоріжжя, Миколаєва, Кіровограда та Луцька.

На інтерактивній мапі показані перелік ЗМІ міста, опис кожного медіа, фізична особа або юридична особа-власник, кінцеві бенефіціари цих компаній. Із інтерактивної карти можна буде дізнатись, які люди, а найчастіше це публічні особи, контролюють обласні та міські ЗМІ, оскільки на сайті будуть не лише імена офіційних власників, але й інформація про тих, хто насправді впливають на ЗМІ чи є їхніми реальними власниками.

Для ознайомлення з медіаринком міст на основі опитування місцевих експертів, журналістів та редакторів підготували спеціальні огляди. Із матеріалів можна дізнатись, хто найбільше впливає на інформаційний простір в регіоні, які ЗМІ є найпопулярнішими і чим медіаринок конкретного міста вирізняється з-поміж інших. «Для прикладу, у Харкові активно розвиваються проекти громадянської журналістики завдяки волонтерській роботі та грантовій підтримці міжнародних фондів, Львів за останні 10 років втратив пальму першості у царині якісної друкованої преси, а Одеса залишається містом із найбільшою кількістю ЗМІ (за винятком столиці України)», – розповіла Наталія Онисько, «Наші Гроші. Львів».

IMG_8833

Інтерактивна карта доступна на освітньо-аналітичному порталі MediaLab.Online.

Карта медіавласності створювалась на основі коментарів експертів, якими виступили місцеві журналісти, медіаменеджери та громадські активісти. А також за інформацією з держаних реєстрів: Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Єдиного державного реєстру юридичних осіб та інформації, яку про себе подають друковані ЗМІ.

Над інтерактивною картою медіавласності працювали «Наші Гроші. Львів» та соціологічна агенція «Фама» на замовлення ГО «Львівський медіафорум». Проект реалізують за підтримки міжнародного проекту «MYMEDIA», Представництва Європейського Союзу в Україні, проекту USAID «У-Медіа», що виконує міжнародна організація «Інтерньюз»..

Генеральний партнер IV Lviv Media Forum — інвестиційна компанія Dragon Capital. IV Lviv Media Forum відбувається за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, міжнародного проекту «MYMEDIA», Національного Фонду на підтримку Демократії (NED), Посольства США в Україні, Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Посольства Великої Британії в Україні, проекту «У-МЕДІА» міжнародної громадської організації «Інтерньюз Нетворк».

Організатори: ГО «Львівський медіафорум», Школа журналістики УКУ. За сприяння Львівської міської ради.

Переглянути всі новини