DSC_5136

Коли все стає медіа: ТОП-думки VI Lviv Media Forum

19.05.2018

Львівський медіафорум – 2018 підійшов до кінця. 112 спікерів із 17 країн світу, понад 850 учасників та нестримний потік цікавих, корисних і надихаючих подій. Ділимось підбіркою найяскравіших цитат із залів VI Lviv Media Forum.

Шон-Патрік Лаветт (Радіо Ватикан, Ватикан):

Три речі, які кожен медіафахівець має знати, щоб стати кращим і щасливішим:

  1. Перестаньте постити селфі. Я серйозно. Ви можете робити їх скільки завгодно, але тримайте їх при собі, будь ласка. Будь-який засіб інформації, який концентрується на собі, має ризик потонути у власній бульбашці самозацікавленості і самозакоханості.
  2. Встаньте і вийдіть. Ви покинули комфорт своїх кабінетів, щоб приїхати і бути тут, на Медіафорумі. Якщо все стає медіа, тоді все, що ми генеруємо – передбачене для Тебе, для Вас, для нас. І мені здається, що саме у цьому первісне значення слова відносини. Саме тому нам треба встати і вийти за межі своїх комфортних кабінетів і своєї самозацікавленості.
  3. Забудьте про те, щоб іти за кимось, і почніть вести за собою. Ви коли-небудь думали, що робить фахівця фахівцем, а аматора – аматором. Аматори роблять будь-що із ентузіазмом, і інколи їм навіть вдається це правильно. Фахівці роблять як ми: керуються досвідом, і саме тому роблять все правильно. Ніхто не знає, як тримати голову над водою краще, ніж медіафахівець. Можливо, настав час стрибнути у цю воду і формувати громадську думку.

Даніель Жаса (Google News Lab, Польща):
Якщо ви проводите розслідування і переживаєте, що уряд чи мафія можуть хакнути ваші пристої, то можна ввести додаткові заходи безпеки. Окрім верифікації паролем, можна застосувати ще і фізичну верифікацію. Це отримання спеціального ключа, який Google видає журналістам безкоштовно. І для того, щоб залогінитись на вашому комп’ютері, необхідно буде застосувати цей ключ. 
Отримати поради, як підвищити рівень Вашої безпеки, можна на securityplanner.org.

Ярина Серкез (The Wall Street Journal, США-Україна): 
Де брати фантастичні дата-проекти? Слідкуйте за науковими організаціями і вимагайте більше даних, бо зазвичай вони публікують лише результат.

Денис Бігус (Bihus Info, Україна): 
Одна з наших ключових проблем полягає якраз у тому, що через велику кількість розслідувань ми втрачаємо можливість відслідковувати, що з ними трапляється далі. Якщо ви просто опублікуєте свою роботу і далі не підете до юристів, з вірогідністю 99% не відбудеться нічого.


Сьюзан Біддл (ex-Washington Post, США):
Я чула, що фотографія – це квиток у життя інших людей. Я захотіла стати фотографом, але не могла собі уявити, куди це мене заведе. 
Наша робота була документувати зустрічі президентів, офіційні події, але я була журналістом і намагалась документувати те, що залишалось за лаштунками. Всі ці люди, навколо президента намагаються зробити так, щоб президент виглядав по-президентськи. На мою думку, президент має виглядати більше по-людськи.

Віктор Маларек (CTV, Канада): 
Сьогодні оця примовка «вбити гінця» звучить гучніше, ніж будь-коли. Кожного дня журналістам загрожує небезпека, погрожують їхнім близьким. Ті ризики, які загрожують репортерам у всьому світі, роблять журналістику найнебезпечнішою професією. Я ніколи одразу не відповідаю, якщо мене хтось запитає на вулиці: «Це Ви Віктор Маларек?». Я маю бути у безпеці.

Ілля Красильщик (Meduza, Латвія):

Платформ, де є наші читачі, слухачі і глядачі — дуже багато. Це означає дуже багато ризиків. Щоб їх охопити, треба дуже багато грошей і дуже багато втоми для команди. Тому якщо немає достатньо сил і ресурсів — краще нових платформ не робити.

Нік Дейвіс (The Guardian, Велика Британія): 

Чи варто бути репортером, якщо всьому світу до одного місця? Я десь там в глибині душі думаю, що дуже важко виправдати існування журналістів. Але це не є неможливе завдання. Якщо правду вбивають і душать, то існування професії, функція якої – казати правду, стає все важливішим. Так що не здавайтеся.

Франческа Боррі (журналістка, письменниця, Італія): 

Журналіст не лише не може зупинити війну. Інколи своєю журналістською роботою ти можеш ще більше розпалити війну. А єдиний спосіб вижити або взагалі перебувати у країні, де йде війна – це суспільний захист, тобто захист цивільного населення. Одні з таких моїх захисників загинули, тому що захищали мене.

Вільям Уріккйо (Массачусетський технологічний інститут, США):

Всі говорять, що склянка може бути наполовину пуста, або наполовину повна, але ніхто не говорить, що склянка або її вміст може бути небезпечним. Тому слідкуйте за останніми технологічними трендами і тенденціями. Вони можуть бути як корисними, так і небезпечними.

VI Lviv Media Forum організований за підтримки Вишеградського Фонду, Національного Фонду на підтримку Демократії NED, Представництва ЄС в Україні, Посольства США в Україні. Генеральний партнер — інвестиційна компанія Dragon Capital. Організатори — ГО “Львівський медіафорум” та Школа журналістики УКУ. Форум відбувається за сприяння Львівської міської ради.