Премію Кривенка «За поступ у журналістиці» отримала Наталія Седлецька

У межах IV Lviv Media Forum відбулось вручення щорічної премії ім. Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці». Цьогоріч «Капітула Поступу» присудила нагороду журналістці-розслідувачці, авторці та ведучій спільного проекту Радіо «Свобода» і каналу UA:Перший «Схеми».

«Вже третій рік поспіль Школа журналістики УКУ разом із Львівським Медіафорумом виконує дуже важливу і почесну для нас місію – проводять урочистості з нагоди вручення премії «За поступ у журналістиці».

Нам важливо, що вшанування пам’яті про Сашка Кривенка через вручення премії його імені є однією із ключових подій Медіафоруму. Хочу наголосити, що і для Школи журналістики УКУ, і для Львівського Медіафоруму розуміння місії журналіста, етичних та професійних стандартів професії, ідентичне Кривенковим.

Кожен з останніх трьох років ставив перед Капітулою премії найскладніше завдання – не лише обрати достойного лауреата, а й відповісти на суспільні та професійні виклики. Цьогоріч українські журналісти-розслідувачі були одними з тих, чия принциповість в розслідуванні важливих і складних тем стала свідченням професійної та суспільної відповідальності – відповідальності за країну, яка потребує змін. У підсумку залишився той, хто, на думку Капітули премії, готовий брати на себе відповідальність через журналістику змінювати країну», – сказав Ігор Балинський, керівник Школи журналістики УКУ.

Рішенням Капітули премії у 2016 році лауреатка премії, Наталія Седлецька, працювала авторкою і ведучою резонансної програми про корупцію в бюджетній сфері «Тендер News з Наталією Седлецькою» на телеканалі ТВі, а також журналісткою програми «Знак Оклику!». Членкиня руху «Стоп цензурі!». Переможниця низки конкурсів журналістських розслідувань. Членкиня міжнародної мережі журналістів-розслідувачів Organized Crime and Corruption Reporting project (OCCRP).

«Якими б не були наші критичні матеріали, все одно країна йде в перед. Журналісти-розслідувачі є також архітекторами нашої держави. Хто ми є в цьому процесі? Лідери думок, активісти, прокурори? Моя ідентифікація: я не активіст, не прокурор, я журналіст, а значить, моя місія – інформувати і чекати реакції. Головне – бути почутими, почуватися вільними від тиску медіавласників, і я вдячна за те, що мені такий острівець створили. Важко щодня мати справу з негідниками, говорити їм в очі все, що знаєш, але зупинятись ми не збираємось. Зі мною професійна команда, а за мною – досвід моїх колег. На нас дивиться вся країна, і це дуже важлива і відповідальна нагорода додає віри в те, що ми йдемо вірним шляхом», – сказала Наталія Седлецька.

Премію «За поступ у журналістиці» заснувала «Капітула Поступу». До неї входять друзі і колеги відомого журналіста і редактора Олександра Кривенка, який трагічно загинув 9 квітня 2003 року.

Традиційно церемонію вручення Премії імені Кривенка супроводжує Лекція Свободи. Цьогорічну доповідь виголосив Святослав Вакарчук.

Нагадаємо, Премію вручають щорічно у травні до дня народження Олександра Кривенка. Від 2013 року церемонія відбувається у межах Lviv Media Forum. У попередні роки Премію «За поступ у журналістиці» отримували Сергій Рахманін, Володимир Ар’єв, Сергій Лещенко, Вахтанг Кіпіані, Марчін Войцеховський, Олена Притула, Мустафа Найєм, Юлія Мостова, Костянтин Усов, Олекса Малайський, Крістіна Бердянських та Левко Стек.

Генеральний партнер IV Lviv Media Forum — інвестиційна компанія Dragon Capital.

IV Lviv Media Forum відбувається за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, міжнародного проекту «MYMEDIA», Національного Фонду на підтримку Демократії (NED), Посольства США в Україні, Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Посольства Великої Британії в Україні, проекту «У-МЕДІА» міжнародної громадської організації «Інтерньюз Нетворк».

Організатори: ГО «Львівський медіафорум», Школа журналістики УКУ. За сприяння Львівської міської ради.

Переглянути всі новини